Inginer Proiectant ( TCM)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile CS Vision active.

Vezi toate job-urile Inginer Proiectant ( TCM) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Arhitectura - Design - Proiectare active pe Hipo.ro

Angajator: CS Vision
Domeniu:
  • Arhitectura - Design - Proiectare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 26.10.2023

    Suntem o echipa de specialisti inovatori si deschisi, cu experienta in dezvoltarea de solutii software de business pe platforme Microsoft, solutii de tip hardware interactiv si servicii.
    Divizia TomTouch a CS Vision inseamna proiecte speciale interactive.
    TomTouch inglobeaza solutii de interfete publice, fie ca sunt pentru indoor sau outdoor: chioscuri interactive, solutii de publicitate interactiva, folosind ecranul sensibil la atingere (touch screen) ca un nou suport media, solutii de design si arhitectura digitala, mobilier urban interactiv extins pana la un nou concept – New City, precum si solutii de signalistica interactiva, ce au la baza componenta display-ul digital.
    Solutii de Bike sharing, e-Ticketing.

    Cerinte

    - Studii superioare profil tehnic ( TCM, Inginerie Mecanica)
    - Cunostinte MS Office, Autocad 2D, 3D, Catia, 3D Max sau Solidworks;
    - Detinator permis de conducere auto categoria B.
    - Bune abilitati de comunicare;
    - Capacitatea de a lucra atat in echipa, cat si independent;
    - Orientarea catre client;
    - Abilitatea de a dezvolta si mentine relatia cu clientii;
    - Preocupare continua pentru dezvoltarea profesionala;
    - Capacitate de adaptare la situații speciale.

    Responsabilitati

    - Propune si proiecteaza solutii/ echipamente, in conformitate cu cele mai recente norme si standarde tehnice;
    - Realizeaza desene si liste de materiale pentru acestea, cu ajutorul Autocad 2D, 3D, Catia sau Solidworks;
    - Proiecteaza tinand cont de caracteristicile productiei, ale masinilor si ale tehnologiei de fabricatie, in colaborare cu persoanele raspunzatoare de acestea;
    - Raspunde de continutul si calitatea lucrarilor executate;
    - Respecta cerintele de calitate si siguranta ale sistemului masina/produs,
    - Intocmeste documentatia specifica,
    - Colaboreaza permanent cu echipa de productie;
    - Participa alaturi de echipa de productie la fazele determinante si verifica respectarea termenelor si conditiilor proiectului pe toata perioada de desfasurare, pana la livrarea catre client;
    - Monitorizeaza si efectueaza masuratori si controale continue pe fluxul de productie;
    - Intocmeste cantitatile de produs/lucrare, conform proiectului, in vederea comenzilor de material;
    -Se incadreaza in termenele prevazute si in conformitate cu nivelul de calitate cerut.

    Alte informatii

    Oferta (bonusuri, beneficii)
    - Pachet salarial motivant;
    - Oportunitati de dezvoltare personala si profesionala intr-un mediu creativ, dinamic si complex.

    Aplica fara CV
    Brasov,