Specialist extindere reţea MT,JT,IT

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile CEZ Romania Grup active.

Vezi toate job-urile Specialist extindere reţea MT,JT,IT active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: CEZ Romania Grup
Domeniu:
  • Inginerie
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Pitesti
  • Actualizat la: 08.02.2019
    Scurta descriere a companiei

    Despre Grupul CEZ în România

    Grupul CEZ în România este reprezentat prin 8 companii – Distribuție Energie Oltenia, CEZ România, CEZ Vânzare, CEZ Trade, Tomis Team, MW Invest, Ovidiu Development şi TMK Hydroenergy Power.

    Grupul CEZ este prezent pe piaţa românească încă din anul 2005, odată cu preluarea companiei de distribuţie a energiei electrice Electrica Oltenia SA.

    Cerinte

     Studii superioare în domeniul electric/energetic;
     Cunoaşterea legislaţiei şi a metodologiei privind racordarea utilizatorilor la RED, încheierea contractelor de distribuţie şi efectuarea de balanţe energetice;
     Cunostinţe utilizare calculator ( SAP, DOCLIB, OFFICE, AUTOCAD, etc.);
     Capacitatea de a lucra în echipă şi în situaţii limită;
     Capacitatea de a gestiona mai multe sarcini;
     Abilităţi de analiză şi sinteză în domeniul tehnic electroenergetic;
     Permis de conducere categoria B

    Responsabilitati

     Stabilirea soluţiilor de racordare a utilizatorilor la reţelele de distribuţie;
     Emiterea avizelor tehnice de racordare şi a certificatelor de racordare, în termenele legale;
     Incheierea contractelor de racordare cu utilizatorii reţelelor electrice de distribuţie ;
     Stabilirea soluţiilor/condiţiilor de apropiere/coexistenţa obiectivelor noi ale utilizatorilor cu reţelele electrice de distribuţie;
     Emiterea avizelor de amplasament , în termenele legale ;
     Încheierea contractelor de deviere/mutare a instalaţiilor electrice cu utilizatorii reţelelor electrice de distribuţie;
     Analiza şi soluţionarea cererilor /sesizărilor transmise de către utilizatorii reţelelor electrice de distribuţie;
     Întocmirea caietelor de sarcini pentru branşamentele electrice şi lucrările de alimentare cu energie electrică;
     Promovarea şi urmărirea lucrărilor de branşamente electrice şi a punerii sub tensiune a instalaţiilor de utilizare racordate direct la RED;
     Conduce vehiculele aflate în dotare pentru îndeplinirea sarcinilor de serviciu aferente postului ;

    Alte informatii

    Procesul de selectie a personalului se face intr-o etapa.

    Nu vor fi luati in considerare candidatii care nu indeplinesc conditiile de ocupare a postului, precum si termenul de aplicare pe site in vederea inscrierii la selectie.(nu mai tarziu de 25.01.2019)

    Aplica fara CV
    Craiova, Pitesti, Slatina,