Specialist extindere reţea MT,JT,IT

Angajator: CEZ Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Pitesti
  • Actualizat la: 18.01.2019
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

     Studii superioare în domeniul electric/energetic;
     Cunoaşterea legislaţiei şi a metodologiei privind racordarea utilizatorilor la RED, încheierea contractelor de distribuţie şi efectuarea de balanţe energetice;
     Cunostinţe utilizare calculator ( SAP, DOCLIB, OFFICE, AUTOCAD, etc.);
     Capacitatea de a lucra în echipă şi în situaţii limită;
     Capacitatea de a gestiona mai multe sarcini;
     Abilităţi de analiză şi sinteză în domeniul tehnic electroenergetic;
     Permis de conducere categoria B

    Responsabilitati

     Stabilirea soluţiilor de racordare a utilizatorilor la reţelele de distribuţie;
     Emiterea avizelor tehnice de racordare şi a certificatelor de racordare, în termenele legale;
     Incheierea contractelor de racordare cu utilizatorii reţelelor electrice de distribuţie ;
     Stabilirea soluţiilor/condiţiilor de apropiere/coexistenţa obiectivelor noi ale utilizatorilor cu reţelele electrice de distribuţie;
     Emiterea avizelor de amplasament , în termenele legale ;
     Încheierea contractelor de deviere/mutare a instalaţiilor electrice cu utilizatorii reţelelor electrice de distribuţie;
     Analiza şi soluţionarea cererilor /sesizărilor transmise de către utilizatorii reţelelor electrice de distribuţie;
     Întocmirea caietelor de sarcini pentru branşamentele electrice şi lucrările de alimentare cu energie electrică;
     Promovarea şi urmărirea lucrărilor de branşamente electrice şi a punerii sub tensiune a instalaţiilor de utilizare racordate direct la RED;
     Conduce vehiculele aflate în dotare pentru îndeplinirea sarcinilor de serviciu aferente postului ;

    Alte informatii

    Procesul de selectie a personalului se face intr-o etapa.

    Nu vor fi luati in considerare candidatii care nu indeplinesc conditiile de ocupare a postului, precum si termenul de aplicare pe site in vederea inscrierii la selectie.(nu mai tarziu de 25.01.2019)