Administrator de contract

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile certSIGN active.

Vezi toate job-urile Administrator de contract active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: certSIGN
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 08.02.2019

    certSIGN este o companie specializată în dezvoltarea și implementarea de aplicații software pentru securitatea informațiilor, precum și în furnizarea de servicii dedicate protecției sistemelor informatice.

    Cerinte

    Studii superioare finalizate, de preferat in domeniul economic
    Experienţa profesională: minim 1 an in activitati similare
    Foarte buna experienta in intocmirea de tabele, evidente si rapoarte
    Cunostinte de contabilitate primara
    Experienta in procesarea de date constituie un avantaj
    Experienta in utilizarea unui sistem informatic gen ERP constituie un avantaj
    Abilitati de invatare rapida
    Capacitate de planificare si organizare
    Foarte buna organizare si atentie la detalii
    Excelente abilitati de comunicare si relationare
    Foarte bune cunostinte operare calculator: MS Word, Excel, Outlook; Document Management (de preferat), Internet
    Limba engleză – nivel mediu.

    Responsabilitati

    Utilizarea sistemului de Document Management: inregistrarea de date aferente proiectelor alocate (business plan, documente aferente, alte date etc.) si extragerea de rapoarte
    Emiterea pentru fiecare proiect a necesarului de materiale, echipamente etc., conform graficului prezentat in business plan. Intocmirea situatiilor de materiale
    Intocmirea si transmiterea documentelor necesare obtinerii scrisorilor de garantie bancara sau pentru deschiderea acreditivelor bancare pe contractele aflate in derulare
    Pregatirea, alaturi de responsabilul logistic, a echipamemntelor si materialelor pentru livrarea la beneficiar
    Planificarea si optimizarea resurselor, alaturi de Managerul de proiect
    Urmarirea derularii contractelor comerciale avute in gestiune si semnalarea nerespectarii de catre beneficiar a oricaror clauze contractuale
    Urmarirea, alaturi de Managerul de proiect, a executiei comenzilor si a lucrarilor suplimentare, primite de la beneficiari
    Emiterea facturilor catre clienti
    Urmarirea efectuarii la timp a platilor furnizorilor
    Intocmirea de situatii financiare (venituri/cheltuieli) si de situatii de lucrari (devize)
    Gestionarea cheltuielilor cu deplasarea la client si a altor cheltuieli
    Asigurarea incadrarii lucrarilor si a cheltuielilor in bugetele alocate pe contracte
    Raportari saptamanale catre Managerul de proiect privire la stadiul facturilor emise catre beneficiar, cat si cu privire la orice alte aspecte in legatura cu contractele avute in gestiune.

    Hybrid

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (148)