Production Foreman (Sef echipa productie)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Frigoglass active.

Vezi toate job-urile Production Foreman (Sef echipa productie) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: Frigoglass
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 28.04.2020

    Frigoglass is a strategic partner to beverage brands throughout the world. We are the global leader in the Ice Cold Merchandisers (ICM) market and the principal supplier of glass packaging in the high growth markets of West Africa. Frigoglass has long-standing relationships with blue chip customers in the soft drinks and beverage industries. Our bespoke Ice Cold Merchandisers (beverage coolers) enhance our customers’ beverage branding and trigger immediate beverage consumption. At the same time, our leading innovations in the field of green refrigeration enable our customers to meet their ambitious sustainability and carbon emissions reduction targets.

    Cerinte

    - studii superioare tehnice in domeniul mecanic;
    - minimum 2 ani experienta intr-o pozitie similara;
    - experienta in coordonarea si organizarea unei echipe;
    - bune cunostine de limba engleza;
    - disponibilitate la lucru in 2 schimburi;
    - bune capacitati de comunicare si organizare;

    Responsabilitati

    - monitorizează şi urmăreşte implementarea adecvată a sistemelor şi procedurilor de calitate şi dezvoltă acţiuni proactive pentru a asigura standardele de calitate a produselor;
    - administrează eficient resursele disponibile (oameni, materii prime şi echipament) pentru a atinge ţintele stabilite pentru indicatorii de producţie si calitate;
    Implementeza proiectele tehnice ale produselor noi cat si pentru dezvoltarea celor existente;
    - menţine rapoarte actualizate cu privire la utilizarea materiilor prime, uneltelor şi echipamentelor, pentru a asigura corectitudinea datelor de productie;
    - evaluează, recomandă şi propune soluţii în ceea ce priveste personalul din subordine şi atribuire sarcini de lucru pentru a asigura eficienţa departamentului;
    - propune si implementeaza solutii si proiecte pentru imbunatatirea conditiilor de munca, productivitatiialitatii si conceptelor de LEAN si 6S
    - se asigură că sunt respectate regulile de sănătate şi securitate in munca stabilite de catre departamentul Health&Safety;

    Alte informatii

    Oferim:

    - program de integrare într-o echipă tânără și dinamică;
    - pachet salarial competitiv, ce include programe de sanatate si wellness;
    - oportunitati de dezvoltare profesionala;
    - stabilitate;
    - mediu de lucru multinational.

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Aplica fara CV
    Cluj Napoca, Targu Mures, Timisoara,

    Vezi job-uri similare (55)