Specialist recrutare

Angajator: Optical Network
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 22.01.2019

    Optical Network a luat fiinta in anul 2004, in prezent fiind liderul pietei de optica medicala in Romania. Divizia de retail opereaza lanturile de magazine OPTIblu si KLARMANN si detine 52 de magazine in Bucuresti si mari orase din tara.

    Cerinte

    Candidatul ideal:
    Experienta anterioara in recrutare minim 2 ani (reprezinta un avantaj recrutarea in retail);
    Experienta in recrutarea de volum ( reprezinta avantaj);
    Buna capacitate de organizare si derularea in paralel a mai multor proiecte de recrutare;
    Experienta in research online si offline (teren);

    Responsabilitati

    Descrierea jobului:
    Accesarea surselor si canalelor de recrutare cele mai potrivite, intocmirea si distribuirea mesajelor de recrutare ( in online si offline);
    Identificarea profilului candidatului in functie de responsabilitatile postului;
    Organizarea si desfasurarea campaniilor de recrutare, online si offline ( teren);
    Dezvoltarea bazei de date cu informatiile candidatilor disponibili pentru angajare in prezent sau in perspectiva;

    Alte informatii

    Beneficii:
    Pachet salarial format din salariu fix si bonuri de masa;
    Mediu de lucru stabil si optim pentru dezvoltarea unei cariere;
    Program de lucru luni-vineri;
    Apartenenta la o echipa de succes;