TAX SPECIALIST

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile RIAN PARTNERS active.

Vezi toate job-urile TAX SPECIALIST active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: RIAN PARTNERS
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Mioveni
  • Actualizat la: 02.05.2019

    We are RIAN & Partners, a 100% Romanian concept – recruitment agency and we provide specialized human resources management services within the industrial field.

    Our goal is clear and simple: to improve every recruitment and organizational development processes. We support ambitious businesses to find the proper human capital for their development plans. We offer guidance to dynamic candidates in order to find their dream job.

    Cerinte

    •Studii superioare- economice;
    •Limba Engleza- nivel mediu/ avansat;
    •Cunostinte fiscalitate;
    •Cunostinte Excel;
    •Cunostinte domeniul Productie- reprezinta un avantaj.

    Responsabilitati

    •Stabileste proceduri eficiente si efective de organizare a activitatii fiscale;
    •Asigura obtinerea Certificatelor de rezidenta fiscala ce decurg din tranzactiile curente, traducerea si legalizarea acestora;
    •Analizeaza si propune spre rezolvare discrepantele versus balanta din fisa fiscala;
    •Centralizeaza si propune solutii pentru rezolvarea posibilelor discrepante fiscale in contabilitate;
    •Participa la inventarierea anuala a patrimoniului impreuna cu sefii de departament si comisia de inventariere numita;
    •Intocmeste Jurnale lunare de cumparari / Vanzari si Decont lunar de TVA;
    •Intocmeste calculatia trimestriala a impozitului pe profit;
    •Intocmeste declaratiile D390 si D394;
    •Participa la analizele pentru Transfer Pricing;
    •Puncteaza si se asigura de acuratetea fisei fiscale;
    •Mentine legatura cu autoritatile publice;
    •Intocmeste documentatia necesara pentru declararea si achitarea diferitelor taxe (locale, s.a.m.d.)
    •Este responsabil cu automatizarea proceselor de care raspunde;
    •Organizeaza si coordoneaza controlul fiscal preventiv, stabilind operatiunile si documentele ce se supun controlului fiscal preventiv;
    •Este responsabil de monitorizarea si derularea tuturor controalelor fiscale in relatie cu autoritatile statului;
    •Participa activ la rezolvarea altor responsabilitati care nu sunt prevazute in fisa postului, ori de cate ori este solicitat de catre superiori;
    •Se asigura ca toate raportarile reflecta realitatea operatiunilor si proiectelor companiei.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre RIAN PARTNERS. Consultati Politica de procesare a datelor personale a RIAN PARTNERS >>

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (523)