Colector creante debite - Executare Silita

Angajator: Cetelem
Domeniu:
  • Banci
  • Customer support - Client service
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 18.01.2019

    BNP Paribas Personal Finance SA este liderul pieței creditelor de consum în Europa, prin intermediul activității de acordare a creditelor de consum și credite imobiliare.

    Cerinte

    Ai abilitati excelente de comunicare si negociere
    Esti intotdeauna orientat/a spre rezultate
    Spiritul de echipa te caracterizeaza
    Actionezi intr-un mod proactiv
    Detii abilitati de analiza si sinteza
    Te consideri o persoana organizata, iti place sa- ti planifici activitatile
    Detii abilitati de gestionare eficienta a timpului si prioritizezi in consecinta
    Detii cunostinte despre legislatia in vigoare cu privire la zona de executare silita (conditie optionala) sau te sprijinim noi in a invata toate procesele

    Responsabilitati

    Atingerea targetului lunar prin colectarea sumelor restante din dosarele pe care le detii in potofoliu;
    Imbunatatirea procesului de recuperare a creantelor prin intermediul executorilor judecatoresti;
    Asigurarea suportului executorilor judecatoresti din portofoliu cu privire la diferitele solicitari necesare desfasurarii in bune conditii a activitatii de executare;
    Intocmirea rapoartelor cu privire la activitatea de colectare a sumelor din portofoliul alocat, ca urmare a activitatii de executare silita;
    Pregatirea dosarelor in vederea inceperii executarii silite;
    Verificarea existentei unei documentatii corecte si complete in vederea inceperii procedurii de executare silita in dosarele transmise catre executorii judecatoresti;
    Actualizarea bazei de date a debitorilor aflati in executare silita;
    Intocmirea corecta si la timp a rapoartelor de activitate solicitate de superiorul direct;
    Comunicarea/colaborarea eficienta cu colegii in vederea indeplinirii obiectivelor;
    Gestionarea corecta a aplicatiilor si fisierelor de lucru;
    Propunerea solutiilor de imbunatatire a activitatilor si proceselor desfasurate in zona de responsabilitate in vederea cresterii eficientei echipei;
    Gestionarea portofoliului de executare silita aflat in lucru la data semnarii prezentei;
    Informarea debitoriilor, la cererea acestora, asupra stadiului in care se afla dosarul de executare si indrumarea catre executorii judecatoresti.

    Alte informatii

    Beneficii:

    Sesiuni de training specializate pentru cunoasterea procedurilor de lucru
    Tichete de masa
    Bonusuri in functie de atingerea target-ului
    Abonament medical la o clinica privata
    Un mediu de lucru placut cu multe oportunitati de dezvoltare profesionala in domeniul financiar bancar
    Posibilitatea de a lucra in cadrul unei multinationale cu o cultura organizationala orientata catre client
    Contract pe perioada nedeterminata