Colector creante debite - Executare Silita

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile BNP PARIBAS PERSONAL FINANCE active.

Vezi toate job-urile Colector creante debite - Executare Silita active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Customer support - Client service active pe Hipo.ro

Angajator: BNP PARIBAS PERSONAL FINANCE
Domeniu:
  • Banci
  • Customer support - Client service
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 06.10.2019

    Suntem o banca responsabila, implicandu-ne activ in programe de responsabilitate sociala si protejare a mediului. Prin actiuni proprii si parteneriate responsabile, compania intareste misiunea BNP Paribas in lume: investitii cu impact pozitiv asupra mediului.

    Sunem principalul promotor al creditului responsabil in Romania din 2005, iar produsele noastre pot fi accesate cu usurinta, direct in spatiile de vanzare (magazine si alte puncte de lucru), prin telefon sau online.

    Cerinte

    Ai abilitati excelente de comunicare si negociere
    Esti intotdeauna orientat/a spre rezultate
    Spiritul de echipa te caracterizeaza
    Actionezi intr-un mod proactiv
    Detii abilitati de analiza si sinteza
    Te consideri o persoana organizata, iti place sa- ti planifici activitatile
    Detii abilitati de gestionare eficienta a timpului si prioritizezi in consecinta
    Detii cunostinte despre legislatia in vigoare cu privire la zona de executare silita (conditie optionala) sau te sprijinim noi in a invata toate procesele

    Responsabilitati

    Atingerea targetului lunar prin colectarea sumelor restante din dosarele pe care le detii in potofoliu;
    Imbunatatirea procesului de recuperare a creantelor prin intermediul executorilor judecatoresti;
    Asigurarea suportului executorilor judecatoresti din portofoliu cu privire la diferitele solicitari necesare desfasurarii in bune conditii a activitatii de executare;
    Intocmirea rapoartelor cu privire la activitatea de colectare a sumelor din portofoliul alocat, ca urmare a activitatii de executare silita;
    Pregatirea dosarelor in vederea inceperii executarii silite;
    Verificarea existentei unei documentatii corecte si complete in vederea inceperii procedurii de executare silita in dosarele transmise catre executorii judecatoresti;
    Actualizarea bazei de date a debitorilor aflati in executare silita;
    Intocmirea corecta si la timp a rapoartelor de activitate solicitate de superiorul direct;
    Comunicarea/colaborarea eficienta cu colegii in vederea indeplinirii obiectivelor;
    Gestionarea corecta a aplicatiilor si fisierelor de lucru;
    Propunerea solutiilor de imbunatatire a activitatilor si proceselor desfasurate in zona de responsabilitate in vederea cresterii eficientei echipei;
    Gestionarea portofoliului de executare silita aflat in lucru la data semnarii prezentei;
    Informarea debitoriilor, la cererea acestora, asupra stadiului in care se afla dosarul de executare si indrumarea catre executorii judecatoresti.

    Alte informatii

    Beneficii:

    Sesiuni de training specializate pentru cunoasterea procedurilor de lucru
    Tichete de masa
    Bonusuri in functie de atingerea target-ului
    Abonament medical la o clinica privata
    Un mediu de lucru placut cu multe oportunitati de dezvoltare profesionala in domeniul financiar bancar
    Posibilitatea de a lucra in cadrul unei multinationale cu o cultura organizationala orientata catre client
    Contract pe perioada nedeterminata

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov,

    Vezi job-uri similare (6)