Ofiter Relatii Clienti - Bucuresti, Brasov

Angajator: Cetelem
Domeniu:
  • Banci
  • Customer support - Client service
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Brasov
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 18.01.2019

    BNP Paribas Personal Finance SA este liderul pieței creditelor de consum în Europa, prin intermediul activității de acordare a creditelor de consum și credite imobiliare.

    Cerinte

    Iti face placere sa interactionezi cu clientii si sa ii consiliezi
    Ai o atitudine orientata catre client si satisfacerea nevoilor acestuia, fara sa pierzi din vedere atingerea obiectivelor
    Comunici eficient si iti poti adapta mesajul in functie de fiecare interlocutor
    Esti o persoana organizata si iti gestionezi eficient timpul si prioritatile
    Detii abilitati analitice bine definite
    Actionezi cu obiectivitate, corectitudine si flexibilitate
    Ai o capacitate de asimilare rapida a informatiilor noi
    Ai studii superioare finalizate sau esti student
    Cunosti pachetul Microsoft Office (Word, Excel, Outlook)

    P.S. avem un program foarte bun de induction si ne place sa facem share de informatii. Daca consideri ca nu ai competentele pentru acest post noi te ajutam sa le descoperi!

    Responsabilitati

    Solutionezi solicitarile primite din partea clientilor (telefonice/scrise) si angajatilor din punctele de lucru ale companiei noastre, oferind acestora informatii complete si corecte
    Tratezi cu responsabilitate fiecare solicitare, redactezi raspunsuri si emiti documente, in conformitate cu standardele companiei
    Analizezi, inregistrezi si solutionezi reclamatiile clientilor, conform fluxului de lucru
    Comunici eficient cu toate departamentele implicate in desfasurarea eficienta a activitatii tale
    Te informezi in permanenta in vederea insusirii cunostintelor despre oferta de produse financiare

    Alte informatii

    Beneficii:

    Sesiuni de training specializate pentru cunoasterea procedurilor de lucru
    Tichete de masa
    Bonusuri in functie de atingerea target-ului
    Abonament medical la o clinica privata
    Un mediu de lucru placut cu multe oportunitati de dezvoltare profesionala in domeniul financiar bancar
    Posibilitatea de a lucra in cadrul unei multinationale cu o cultura organizationala orientata catre client
    Contract pe perioada nedeterminata