Tehnician Laborator Hardware (ESD/EMC)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile PREH ROMANIA active.

Vezi toate job-urile Tehnician Laborator Hardware (ESD/EMC) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Hardware active pe Hipo.ro

Angajator: PREH ROMANIA
Domeniu:
  • IT Hardware
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 17.01.2019

    Since 1919 Preh has stood for technical innovation and Small and Medium-style flexibility. Having started out as specialists for radio and subsequently TV electronics, the company has evolved over decades into a global supplier and much sought Original Equipment Manufacturer Partner in the automotive sector.

    Cerinte

    Liceu/colegiu tehnologic ,electrotehnica, automatizari, electronica, mecatronica, telecom.
    Intelegerea conceptelor de EMC si ESD.
    Cunostinte de lipire SMD/THT.
    Cunostinte de masuratori electronce, folosind multimetru, osciloscop etc.
    Limba engleza nivel mediu-avansat.
    Abilitati de planificare, comunicare, organizare si colaborare cu echipa.

    Responsabilitati

    Realizarea configuratiilor (setup-uri) specifice fiecarui test de EMC & ESD (hardware test set-up ,hardware product set-up ,software tool set-up,software simulations setting/CANOE).
    Documentarea rezultatelor testelor si a observatiilor constatate,crearea de rapoarte de testare.
    Colaborare cu colegi atat din Romania cat si din strainatate..
    Responsabil de integritatea echipamentelor de lucru.
    Responsabil de sigurața și securitatea muncii din laborator.
    Responsabil de gestionarea eficientă a produselor testate si a laboratorului.

    Alte informatii

    Oferim, pe langă salariu:

    Contract de muncă pe durată nedeterminată.
    Transport gratuit.
    Tichete de masă.
    Subvenție pentru masă la cantina proprie.
    Diverse bonusuri.

    Aplica fara CV
    Brasov, Job national

    Aplica fara CV
    Brasov,