Manager

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Velrom active.

Vezi toate job-urile Manager active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: Velrom
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Targoviste
  • Actualizat la: 19.01.2019

    Lider de piata in jud Dambovita, Velrom este una dintre cele mai moderne fabrici de paine din tara .
    Cu ajutorul tehnologiei si maiestriei brutarilor nostri, reusim sa oferim produse de calitate, Aflata intr-un proces continuu de dezvoltare, compania se afla in cautare de profesioniști.

    Cerinte

    - Studii superioare finalizate;
    - Cunostinte specifice activitatii de distributie/ logistica;
    - Experienta minim 1 an in intr-un post similar;
    - Persoana dinamica, cu aptitudini tehnice, decizionale, capacitate de planificare, organizare a activitatii, sinteza si comunicare;
    - Persoana cu competente in gestionarea resurselor si conducerea echipei, interesata de instruire continua;
    - Cunostinte operare calculator: Excell, Word, Power Point ;
    - Constituie avantaje : cunostinte de operare in programul SAP-ERP.

    Responsabilitati

    - Raspunde de organizarea activitatilor de receptie si livrare din depozite:
    - Verifica concordanta dintre productia ce trebuie livrata si capacitatea de transport existenta;
    - Monitorizeaza zilnic nivelul stocului de produse finite, ambalaje si auxiliare;
    - Verifica marfurile primite de la parteneri si inchide facturile de marfa primite de la acestia, in sistemul informatic SAP ;
    - Verifica soldurile pe magazia de custodie, pentru clientii IKA;
    - Confirma soldul de navete cu partenerii;
    - Verifica in permanenta termenul de valabilitate al articolelor din depozite;
    - Urmareste intocmirea corecta a documentelor din depozite si verifica rapoartele de gestiune;
    - Urmareste rulajul navetelor si paletilor si colaboreaza cu Departamentul Distributie in vederea asigurarii necesarului de ambalaje pentru activitatea de productie;
    -Verifica comenzile lansate si respectarea termenelor de livrare, transmite fisierul de stocuri faptice versus scriptice catre Managerul departamentului Productie si Directorul general executiv ;
    -Efectuare inventare lunare si ori de cate ori este nevoie, intocmire note de constatare diferente in urma inventarelor;
    -Planifica pe schimburi angajatii din subordine, intocmeste fise post, evaluari, instruiri.

    Alte informatii

    Beneficii: tichete de masa, bonus de performanta

    Persoanele interesate pot depune CVul la sediul societatii din Targoviste, Str. Laminorului, Nr.56A
    Telefon contact: 0747.084.095 - Carmen Mihai, manager Resurse Umane