Manager Calitate VELROM Iasi - Fabrica de biscuiti

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Velrom active.

Vezi toate job-urile Manager Calitate VELROM Iasi - Fabrica de biscuiti active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Controlul calitatii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: Velrom
Domeniu:
  • Controlul calitatii
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Iasi
  • Actualizat la: 19.01.2019

    Velrom este un important producator de panificatie, cu distributie nationala si branduri puternice in domeniu.
    Fabrica din Targoviste, una dintre cele mai moderne fabrici din tara, pusa in functiune in anul 2008, produce paine atat sub marca proprie (precum Boiereasca) cat si sub branduri din domeniu (precum Grau intreg, Sylvester), fiind si prima greenfield.
    Fabrica din Iasi, pusa in functiune in anul 2013, produce biscuiti atat sub marca proprie (precum Poieni, Biscuiti Scolari), cat si sub branduri din domeniu, precum Grau Intreg sau Grand Papa.
    Ambele fabrici sunt ultramoderne, fiind dotate cu linii de productie de ultima generatie si grupuri de feliere si ambalare automatizate.

    La nivel national, produsele noastre sunt prezente pe piata prin intermediul mai multor canale de distributie: mari lanturi de magazine, comertul traditional, distribuitori specializati etc.
    Cu ajutorul tehnologiei si maiestriei brutarilor nostri, reusim sa oferim consumatorilor produse de calitate, cu gust deosebit.
    Aflata intr-un proces continuu de dezvoltare şi de extindere a pietei de desfacere, compania noastra se afla in cautare de profesioniști, care sa contribuie la succesul organizatiei.

    Cerinte

    Candidatul ideal

    -Studii superioare de specialitate (Industrie Alimentara/Controlul Calitatii ) finalizate;
    - Experienta in managementul calitatii (sistem & procese);
    - Experienta in gestionarea neconformitatilor;
    - Abilitati de analiza si sintetizare a informatiei;
    - Foarte bune abilitati de comunicare;
    - Bune cunostinte MS Office: Word, Excell, Power Point.

    Responsabilitati

    - Organizeaza, conduce si controleaza activitatea de asigurare a calitatii produselor si serviciilor din cadrul punctului de lucru;
    - Verifica monitorizarea zilnica a calitatii produselor, a serviciilor, cat si a curateniei in entitatile de Productie si transmite evaluarea lunara catre conducerea societatii si catre toate departamentelor implicate;
    - Participa trimestrial la evaluarea furnizorilor si anual la stabilirea listei de furnizori acceptati;
    - Introduce si monitorizeaza masurile corective si preventive in cazul unor reclamatii din partea clientilor si se asigura de eficienta implementarii lor;
    - Elaboreaza documentele pentru certificarea calitatii: declaratii de conformitate, buletine de analiza;
    - Se asigura ca procesele necesare sistemului de management al calitatii sunt stabilite, implementate si mentinute la nivel de punct de lucru;
    - Se asigura ca este promovata in cadrul organizatiei constientizarea cerintelor clientului;
    - Participa ca auditor, la auditurile interne si pregateste auditurile externe;
    - Participa la elaborarea si difuzarea procedurilor si instructiunilor de lucru in domeniul reglementarii proceselor de asigurare a calitatii produselor si serviciilor societatii;
    - Raspunde de corectitudinea monitorizarilor prevazute de documentele Sistemului de Management Integrat;
    - Intocmeste rapoarte catre conducerea societatii, privind functionarea sistemului de management al calitatii si imbunatatiri necesare;
    - Intocmeste rapoarte de neconformitate pentru nerespectarea procedurilor si a instructiunilor si regulamentelor aprobate intern.

    Alte informatii

    - Lucrul intr-o echipa tanara si dinamica;
    - Tichete de masă;
    - Decontare costuri abonamente transport urban/extraurban
    - Prime de recompensare a ideilor de imbunatatire;

    Aplica fara CV
    Iasi, Pascani,

    Aplica fara CV
    Iasi,

    Aplica fara CV
    Iasi,

    Vezi job-uri similare (4)