Medical Sales Representative - Parapharmaceutical Premium Brand

This job is no longer active!

View all jobs QLT® Group România | Recrutare active

View all jobs Medical Sales Representative - Parapharmaceutical Premium Brand active on Hipo.ro

View all jobs Pharmacy - Health active on Hipo.ro

View all jobs Sales active on Hipo.ro

Employer: QLT® Group România | Recrutare
Domain:
  • Pharmacy - Health
  • Sales
  • Job type: full-time
    Job level: 1 - 5 years of experience
    Location:
  • BUCHAREST
  • Updated at: 16.01.2019
    Remote work: On-site
    Short company description

    MISIUNEA QLT® Group România | Recrutare

    Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta. Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.

    Principala caracteristica care ne defineste ca profesionisti este usurinta de a identifica potentialul candidatilor si capacitatea acestora de a se integra si de a aduce plus valoare echipelor in care vor fi integrați.

    "Pesimistul vede dificultăți în orice oportunitate. Optimistul găsește oportunități în orice dificultate.” (Winston Churchill)"

    Requirements

    Compania angajatoare reprezinta cel mai renumit producator si retailer american de produse parafarmaceutice. Promoveaza produsele in lanturile de farmacii, la medicii de specialitate si in magazinele proprii cu profil parafarmaceutic.

    Postul este deschis in cadrul diviziei Medicale.

    Responsabilitati:
    Indeplinirea obiectivelor lunare de promovare;
    Crearea, dezvoltarea si mentinerea unor relatii constructive cu medicii din Bucuresti;
    Sustinerea activitatilor specifice de marketing, de prezentari la medici;
    Vizite la clienti pe zona alocata;
    Urmarirea iesirii prescriptiilor din partea medicilor vizitati;
    Incheierea de relatii/parteneriate cu farmaciile in care medicii prescriu;
    Documentatie privind fise de produse ce vor intra in promovare medicala – (fise de produse/ materiale de marketing);
    Respectarea programului de lucru si al touring planului;
    Intocmirea rapoartelor de activitate.

    Responsibilities

    Excelente abilitati de negociere si comunicare;
    Studii de preferat in domeniu sau conex;
    Experienta in promovare medicala;
    Disponibilitate la deplasari;
    Carnet auto categoria B.

    Other info

    Oferta:
    Masina, telefon si laptop;
    Pachet salarial motivant;
    Bonusuri in functie de realizari.

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (368)