Programator Baze de Date/ BI – Business Intelligence

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Transart active.

Vezi toate job-urile Programator Baze de Date/ BI – Business Intelligence active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Transart
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Cluj Napoca
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 15.01.2019

    TRANSART este o companie cu tradiție în dezvoltarea de aplicații software pentru mediul de afaceri și #1 în Romania pe SFA – aplicații mobile pentru forța de vânzări și merchandising. Producător de software ERP care adresează principalele nevoi ale afacerilor de comerț, import și distribuție.

    Cerinte

    Cerințe:
    - experiență de lucru și/sau cunoștințe de baze de date relaționale
    - experiență de lucru cu MS Excel, MS Word
    - cunoştinţe de limba engleză (scris, vorbit) cel puțin la nivel mediu
    - studii în unul din domeniile: inginerie software/ programare software/ informatică economică
    - pasionat de lucrul cu bazele de date relaționale, dezvoltare software și de sistemele BI în general
    - organizat, muncitor, dedicat și responsabil

    Responsabilitati

    Responsabilități:
    - analiza cerințelor de dezvoltare specifice
    - viziune de ansamblu a impactului unei cerințe asupra întregului sistem
    - estimarea timpului necesar pentru îndeplinirea unui task alocat
    - dezvoltarea de soluții BI ( extragere, prelucrare și raportare date)
    - depanarea și rezolvarea eventualelor probleme
    - documentarea proceselor interne și a solutiilor implementate, atât în limba română cât și în limba engleză

    Alte informatii

    Reprezintă avantaj:
    - experiență de lucru în prelucrarea datelor ( extragere date din diferite surse, procesare)
    -experiență de lucru și/sau cunoștințe de tehnologii BI (Qlik Sense/View Tableau, Microsoft OLAP/ Power BI/Reporting Services)

    Ofertă (bonusuri, beneficii):
    - instruire continuă în domeniul de activitate
    - colegi care-ți pot fi mentori la serviciu și prieteni în afara lui
    - mediul de lucru dinamic și divers care stimulează dezvoltarea profesională
    - salariu care răsplătește munca și performanțele atinse

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Cluj Napoca,

    Vezi job-uri similare (22)