Economist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ManpowerGroup Romania active.

Vezi toate job-urile Economist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 13.01.2019

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    - Studii superioare in domeniul economic;
    - Experienta in domeniu, minim un an;
    - Cunostinte SAP - constituie avantaj;
    - Ablitati bune de comunicare, persoana organizata si responsabila.

    Responsabilitati

    Furnizori:
    - Inregistrarea corecta si la zi a documentelor contabile in SAP;
    - Se asigura de existenta Notelor de receptie in cazul facturilor de stocuri si a documentelor anexe in cazul facturilor de servicii;
    - Urmarirea lunara contului 408 si inchiderea pozitiilor deschise.

    Casa/banca si deconturi intrene:
    - Inregistrarea corecta si la zi a documentelor contabile in SAP (registre de case, deconturi, facturi de transport, tichete de masa etc);
    - Raspunde de tinerea corecta si la zi a evidentei contabile privind activitatile de incasari si plati prin casierie;
    - Se asigura de corectitudinea documentelor contabile (facturi,bonuri,chitante) pe care le introduce in SAP;
    - Intocmeste zilnic Registrul de casa in lei si in valuta;
    - Elibereaza numerar din caserie numai pe baza unei Dispozitii de plata si incaseaza numerar intocmind dispozitii de incasare;
    - Verificarea deconturilor si inregistrarea corecta si la timp;

    Relatii cu banci:
    - Inregistrarea corecta si la zi a documentelor contabile in SAP (servicii,extrasele bancare-incasari,plati,comisioane, dobinzi etc);
    - Se asigura de corectitudinea documentelor primare (facturi,bonuri,chitante) pe care le introduce in SAP;
    - Urmarirea pozitiilor deschise pt. Avansuri acordate furnizorilor si inchiderea lor.

    Sarcini,atributii ad hoc:
    - Participa la inventarierile periodice;
    - Intocmirea de rapoarte si situatii la cererea superiorului ierarhic, autoritatilor fiscale, auditorilor;
    - Activitati de arhivare;
    - Participa la intocmirea dosarului preturilor de transfer;
    - Participa si asigura bunul demers la controale fiscale;
    - Sarcinile, atributiile si activitatile de mai sus pot fi completate de seful direct in concordanta cu scopul general al postului.

    Timisoara,

    Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (108)