Coordonator unitate strungari Rafinarie Vega

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Rompetrol - KMG International active.

Vezi toate job-urile Coordonator unitate strungari Rafinarie Vega active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Rompetrol - KMG International
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
    Orase:
  • Ploiesti
  • Actualizat la: 11.01.2019

    We are a Romanian brand that evolved to an international group that produces and delivers energy products. With 6,000 employees and a wide range of jobs, Rompetrol has operations in Europe and Central Asia, from oil trading and refining to petrochemicals production, retail and marketing of petroleum products to providing services to other operators in the Energy industry.

    Cerinte

    Experienta in domeniu si in coordonare de echipe (4-6 ani)
    Cunostinte in masini unelte/prelucrari mecanice
    Studii de profil finalizate
    Desen tehnic, clase de precizie, ajustaje etc.
    Noţiuni despre strunguri, operaţii de strunjire, caracerisitici fizice şi chimice ale materialelor supuse prelucrărilor prin aşchiere etc.
    Legislaţie şi reglementări în domeniul standardelor

    Responsabilitati

    Organizeaza sarcinile de serviciu privind operaţiile de strungărie, pentru execuţia, montarea, repararea şi întreţinerea construcţiilor metalice şi utilajelor aflate sub incidenţa departamentului tehnic, în scopul menţinerii acestora în parametrii optimi de funcţionare;
    Coordoneaza echipele care raspund de buna funcţionare a utilajelor, remediind orice problemă care depăşeşte competenţa strungarilor;
    Se imnplica in recondiţionarea prin operaţii specifice de strungărie a diverselor elemente sau subansamble ce echipează construcţiile metalice şi instalaţiile mecanice;
    Răspunde tuturor solicitărilor în scopul remedierii unor probleme de ordin tehnic;
    Asigura menţinerea în perfectă stare a sculelor specifice activităţii ce o desfăşoară, primite pe inventar, pentru o utilizare optimă şi fără riscuri a acestora;
    Ia masurile care se impun in cazul accidentelor de muncă suferite de membrii echipei ;
    Opreşte imediat lucrul la apariţia unui pericol iminent de producere a unui accident
    Acordă ajutor, atât cât este raţional posibil, oricărui alt salariat aflat într-o situaţie de pericol în scopul salvării acestuia;
    Participa în proiecte sau activităţi intra şi interdepartamentale, cu caracter temporar, în funcţie de rolul şi competentele sale, pentru a contribui la realizarea obiectivelor echipei;
    Are responsabilitate directă pentru respectarea şi aplicarea: cerinţelor legislaţiei aşa cum acestea sunt aplicabile la locul său de muncă, în domeniile: sănătăţii şi securităţii în muncă (inclusiv Protecţia Muncii), prevenirea şi stingerea incendiilor (PSI), protecţiei mediului, management-ului calităţii; cerinţelor sistemului integrat de management implementat în Organizaţie şi celor care rezultă din Politica QHSE a Rompetrol; Programelor de instruire conform programării furnizate de Organizaţie; regulamentului intern, a politicilor şi procedurilor companiei, precum şi a procedurilor de muncă specifice activităţii

    BUCURESTI, Ilfov, Ploiesti,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Craiova, Ploiesti,