Contabil Jr

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile WEDOHR active.

Vezi toate job-urile Contabil Jr active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Internet - eCommerce active pe Hipo.ro

Angajator: WEDOHR
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Internet - eCommerce
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 19.02.2019

    WeDoHR team, with more than 15 years of experience in the field of Human Resources, provides complete, professional and dedicated services to the specific needs of our clients in the field of human resources management.
    The role of WEDOHR as a provider of recruitment services for our clients is to enable partners to focus on business development and take on the role of identifying and attracting the most suitable candidates for partner organisations.

    Cerinte

    Studii superioare economice (de preferat)
    Minim 1 an experienta in domeniul financiar - contabil
    Cunostinte de contabilitate si de legislatie contabila
    Abilitati bune de operare calculator – pachetul Microsoft Office, programe de contabilitate
    Limba engleza - nivel mediu
    Persoana organizata, cu bune abilitati de prioritizare, gandire analitica
    Buna capacitate de comunicare si disponibilitate pentru invatare si dezvoltare.

    Responsabilitati

    Opereaza documentele primite de la clienti (facturi, extrase bancare, deconturi de cheltuieli) si inchide aceste documente la final de luna
    Emite dispozitiile de plata/incasare, ordinele de deplasare, biletele la ordin, NIR-uri
    Inregistrarea incasarilor de la client
    Asigura inregistrarea corecta si la zi in programul utilizat a tuturor datelor contabile
    Verifica corectitudinea documentelor inregistrate si clarificarea eventualelor neconcordante;
    Mentine relatia cu banca si intocmeste documentele necesare operatiunilor bancare
    Intocmeste situatii si rapoarte financiar-contabile la cererea superiorului sau a clientului
    Indosariaza cronologic orice document contabil si urmareste arhivarea corecta a acestora conform legislatiei in vigoare

    Alte informatii

    Program 8h/zi de luni pana vineri
    Tichete de masa
    Al 13 lea salariu in functie de performanta

    Aplica fara CV
    3500 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    1000 - 1500 EUR NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (76)