Receptionist - Galati

Angajator: MedLife SA
Domeniu:
  • Farmacie - Medicina
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Galati
  • Actualizat la: 11.12.2018

    MedLife activează pe piața din România din 1996, fiind cel mai mare operator privat de servicii medicale de pe piața locală. Compania acoperă toate zonele de activitate medicală: ambulatoriu, spitale, maternități, laboratoare, farmacii, toate acestea constituind Sistemul Medical MedLife.

    Cei peste 3.000 de angajați sunt bunul cel mai de preț al companiei! Ne definește CALITATEA UMANĂ a personalului medical. Suntem o forță pentru că scriem, clipă de clipă, ISTORIA MEDICINEI PRIVATE din România.

    Cerinte

    Angajam receptionist pentru Hyperclinicile proprii.

    Toti colegii nostri beneficiaza de:
    - Un loc de munca stabil intr-o companie de top, lider al pietei private de servicii medical
    - Pachet de beneficii pentru ei si familiile lor
    - Oportunitati reale de dezvoltare profesionala si promovare in interiorul companiei.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:
    - Furnizeaza informatii in legatura cu serviciile medicale oferite de companie si procedurile interventiilor
    - Depune toate eforturile pentru rezolvarea situatiilor problematice
    - Incaseaza banii pentru contravaloarea serviciilor de clinica
    - Elibereaza documente medicale pacientilor
    - Efectueaza programari si reprogramari conform solicitarilor facute de clienti

    Ne asteptam sa gasim la viitorii nostri colegi:
    - Personalitate dinamica
    - Foarte bune abilitati de comunicare si orientare catre client (experienta in relatia cu clientii reprezinta un avantaj)
    - Experienta in incasarea de bani reprezinta un avantaj
    - Cunostinte medii de limba engleza
    - Capacitate de lucru in echipa
    - Disponibilitate de a lucra norma intreaga

    Programul de lucru al unui receptionist este flexibil, in ture, astfel, daca esti student, cu siguranta vei putea gestiona jobul in paralel cu studiile.