Manager Logistica Iasi

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile GABTEO HR active.

Vezi toate job-urile Manager Logistica Iasi active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: GABTEO HR
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Manager
    Orase:
  • Iasi
  • Actualizat la: 03.01.2019

    GABTEO HR – Companie de Consultanta, Executive Search, Head-Hunting si Recrutare de Personal.

    Cerinte

    Competenţă managerială, experiență de minim 2 ani în coordonarea unei echipe;
    Spirit analitic dezvoltat, atenţie la detalii;
    Foarte bune abilităţi de organizare şi planificare;
    Foarte bune abilităţi de comunicare şi lucru în echipă;
    Gândire de ansamblu;
    Capacitate de decizie și asumarea responsabilității;
    Perseverență, flexibilitate;
    Iniţiativă, dinamism.

    Responsabilitati

    Este membru al Comitetului de Direcție din magazin;
    Răspunde de optimizarea şi gestiunea fluxurilor de mărfuri pentru întregul magazin în ceea ce priveşte costurile, siguranţa, rapiditatea şi spaţiul;
    Realizează obiectivele și bugetul sectorului, planifică resurse, urmărește și analizează rezultatele economice ale sectorului de care este responsabil;
    Supervizează recepţionarea cantitativă și calitativă a produsele livrate de furnizori, în funcţie de livrările acestora pentru a corespunde cu avizul de însoţire a mărfii și sesizează neregulile constatate;
    Se asigură că toate procedurile menite să evalueze starea produselor primite, instrucțiunile în ceea ce privește manipularea produselor și regulile de siguranță sunt puse în aplicare;
    Este responsabil de aranjarea produselor în spațiile prevăzute și asigurarea curățeniei în zona de recepționare;
    Este responsabil de gestionarea relației cu firma de transport și de organizarea livrărilor;
    Răspunde de calitatea și buna desfășurare a serviciilor: ridicare marfă, recepționare, garanție, livrări;
    Veghează la îndeplinirea procedurilor de intrare şi de ieşire a mărfurilor;
    Aplică în mod concret masurile pentru a preîntâmpina pierderile din stoc necunoscute.

    Alte informatii

    Beneficii:

    Tichete de masa (15 RON / Zi lucrătoare);
    Abonament medical la o clinică privată;
    Mediu de lucru tânăr și dinamic;
    Planuri de formare adaptate fiecărui angajat în parte pentru atingerea obiectivelor profesionale;
    Perspective de dezvoltare profesională.

    Aplica fara CV
    Iasi, Pascani,

    Aplica fara CV
    Hybrid