Asistent Baze de Date

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile IPSO Agricultura active.

Vezi toate job-urile Asistent Baze de Date active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Agricultura active pe Hipo.ro

Angajator: IPSO Agricultura
Domeniu:
  • Agricultura
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Buftea
  • Ilfov
  • Actualizat la: 29.01.2019

    Prezentă în România încă din 1996, IPSO Agricultură este numărul 1 pe piața utilajelor agricole. Rezultatele obținute de companie în ultimii ani confirmă poziția sa de lider pe piață din România. Cu peste 540 de angajați și 23 puncte de lucru distribuite pe tot teritoriul țării, IPSO Agricultură răspunde în cel mai scurt timp tuturor solicitărilor fermierilor.
    Compania este parte a grupului francez Monnoyeur, cu o rețea de birouri extinsă în 9 țări din lume, cele mai multe din Europa. Paleta de furnizori include: John Deere, Bednar FMT, Kuhn, Manito, Fliegl, Pichon, Perard, Kemper, Zurn, Geringhoff, Grasdorf, Laforge, Pellenc, Bauer, Rivulis Irrigation etc.
    IPSO Agricultură oferă soluții integrate producătorilor agricoli din România, de la piese de schimb, service în câmp, pregătirea operatorilor, optimizarea și monitorizarea flotei de utilaje prin pachetele de servicii FarmSight și până la soluții de finanțare adaptate nevoilor acestora.

    Cerinte

    CERINŢE

    Absolvent cu studii superioare;
    Cunostinţe de baze de date/ intreţinere baze de date - constituie un avantaj;
    Cunostinţe solide de operare Excel;
    Cunoaşterea limbii engleze - nivel mediu.

    Responsabilitati

    RESPONSABILITĂŢI

    Introducerea in baza de date a tuturor clientilor existenti dar si potentiali folosind datele puse la dispozitie de catre vanzatori, responsabilul vanzari sau alte persoane avizate;
    Gestionarea bazelor de date cu clienţi;
    Actualizarea constanta a bazei de date cu toate informatiile primite in timp de la persoanele mentionate mai sus si urmarirea functionarii in mod corespunzator a acesteia si a centralizarii datelor;
    Intocmirea de rapoarte pe baza informatiilor din sistemul informatic CRM si furnizarea acestora catre departamentele din companie;
    Indeplineste intocmai si la timp atributiile, activitatile si sarcinile prevazute in fisa de post sau incredintate de superiorul ierarhic si/ sau functional;
    Colaboreaza cu celelalte departamente si puncte de lucru ale societatii;
    Pastreaza confidentialitatea informatiilor si a documentelor referitoare la activitatea societatii, de care ia cunostinta direct si/sau indirect si le utilizeaza numai in limita activitatii sale in cadrul societatii.

    Alte informatii

    PROFIL CANDIDAT

    Seriozitate, spirit de initiative;
    Respectarea deadline-urilor.
    Persoana responsabila, organizata.

    CE OFERIM:

    O pozitie intr-o companie multinational, numarul unu pe piata agricola din Romania;
    Oportunitati de dezvoltare profesionala si traininguri specifice;
    Mediu de lucru dinamic;
    Beneficii precum: o masa calda la cantina din incinta unitatii noastra din Mogosoaia, transport asigurat pe ruta Bucuresti - Mogosoaia dus-intors si multe alte beneficii pe care dorim sa ti le prezentam in cadrul unui interviu.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (5)