Inginer calcul FEA / Simulare

Angajator: SEGULA TECHNOLOGIES ROMANIA
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Pitesti
  • Titu
  • Actualizat la: 17.09.2021

    Grupul Segula Technologies este un partener european de prim plan pentru servicii de proiectare cu inalta valoare adaugata: inginerie tehnologica, informatica, consulting, externalizare. Paleta larga de meserii si expertize a Segula Technologies se adreseaza principalelor sectoare economice: automobile, aeronautic, naval, energetic, telecomunicatii, banci, asigurari.

    Cerinte

    -Absolventi ai facultatilor cu profil tehnic;
    -Experienta in Calcul/Analiza element finit/ Stress aplicat in industria auto;
    -Experienta in lucrul cu softuri dedicate pentru calcul: ex.Nastran, Pamcrash, Abaqus, Metapost, Ansa;
    -Cunostintele de limba franceza si/sau engleza sunt necesare.

    Responsabilitati

    -Realizarea discretizarilor (meshurilor) pe ansambluri de piese componente auto;
    -Realizarea calculelor de rezistenta mecanica, oboseala, etanseitate cu ajutorul softurilor de calcul precum; ANSA , METAPOST, ABAQUS
    -Intocmirea documentatiei necesare validarii unui calcul si realizarea notelor tehnice interne.

    Alte informatii

    Oferta (bonusuri, beneficii):
    - Asigurare medicala;
    - Posibilitate de dezvoltare profesionala;
    - Posibilitatea de a lucra intr-o industrie in plina dezvoltare, alaturi de o echipa de profesionisti.