Senior PHP Developer

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile VEO Worldwide Services active.

Vezi toate job-urile Senior PHP Developer active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Internet - eCommerce active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: VEO Worldwide Services
Domeniu:
  • Internet - eCommerce
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Iasi
  • Actualizat la: 12.07.2019

    Suntem o companie specializată în oferirea de servicii B2B, acoperind o arie largă de domenii în care activează clienţii noştri internaţionali: Comercial, Financiar-Contabil, Resurse Umane, Logistică și Transport, Support și Dezvoltare IT.

    Ce îţi propunem ? Provocări, zi de zi! Provocarea de a te adapta unei companii care crește anual cu peste 80%, provocarea de a fi într-o permanentă competiție cu tine însuți, provocarea de a lua proiecte de la 0 și de a le da un sens!

    Îți încurajăm spiritul antreprenorial, creativitatea și ideile originale. Îți oferim posibilități de dezvoltare a carierei, training-uri la nivel internaţional care să te ajute să devii un profesionist din ce în ce mai bun, dar și sprijin personal, solidaritate în momentele dificile.

    Dacă îţi doreşti un angajament pe termen lung, iar provocările nu te sperie, ci sunt impulsul care te împinge spre birou zâmbind, te invităm să ne cunoaștem și să vorbim despre cariera ta!

    Cerinte

    Are you interested in a career change? Do you want to try something new? Are you a wizard with PHP and familiar with Laravel, Symfony, or another PHP Framework? Does your experience combine with dedication and team spirit?
    If your answer is “YES”, then read further:

    Requirements

    • Strong knowledge of PHP;
    • Working experience in JavaScript, JSon, JQuery, CSS, HTML, GIT;
    • Experience in web applications development;
    • Experience with Symfony, Laravel or another PHP framework is a plus;
    • Medium level of English.

    Responsabilitati

    Responsibilities:

    • Creating and implementing web applications;
    • Optimizing and upgrading existing IT solutions;
    • Overseeing the implementation of the project;
    • Making descriptions of the created applications classes or components, settings, management rules, and implementation instructions;
    • Testing and validating the functionality of the created solutions;
    • Performing maintenance of the solutions implemented to correct any errors and improving the developed applications.

    Alte informatii

    WHY WORK WITH US?

    • Opportunity to improve your skills and reach your full potential;
    • A friendly working environment along with an ambitious and dynamic team;
    • Competitive salary package (based on level of experience).