Responsabil Cereri Clienţi

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile E.ON Romania active.

Vezi toate job-urile Responsabil Cereri Clienţi active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Altele active pe Hipo.ro

Angajator: E.ON Romania
Domeniu:
  • Altele
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Targu Mures
  • Actualizat la: 05.12.2018
    Scurta descriere a companiei

    WE has no limits

    E.ON este mai mult decât oportunitatea de a adăuga în CV-ul personal un angajator din top global Fortune 500 şi de premizele unei cariere solide, pline de beneficii. Este despre apartenenţa la o comunitate energică de colegi cu istorie şi experienţe în industrii diverse, care au în comun forţa, spiritul social, privirea înainte, şi mai ales – faptul că te poti baza pe ei.

    Cerinte

    Educaţie necesară: studii superioare tehnice/ economice finalizate, studii medii de electrotehnică/ energetică, studii finalizate;
    •Experienţă practică necesară: 3 ani relaţii clienţi şi în comunicarea scrisă;
    •Cunoştinţe IT: MS Office (MS Word, Excel, PowerPoint, Outlook);
    •Altele: cunoaşterea legislaţiei specifice şi a normelor tehnice energetice, a legislaţiei ANRE; capacitate de analiză şi sinteză; aptitudini de comunicare, expunere clară a ideilor, abilităţi deosebite de exprimare; operativitate şi iniţiativă în rezolvarea problemelor.

    Responsabilitati

    •Preia şi gestionează reclamaţiile, sesizările, cererile din zona de activitate care i-au fost repartizate;
    •Identifică clienţii în sistemul informatic şi analizează reclamaţiile, sesizarile, cererile primite în vederea soluţionării lor în termenele prevăzute de Standardele de Performanţă pentru Serviciul de Furnizare şi respectiv de Distribuţie;
    •Solicită punct de vedere de la compartimentele implicate în analiza reclamaţiilor, sesizărilor, cererilor;
    •Analizează veridicitatea raspunsului şi a datelor primite şi formulează raspuns către furnizor/ client;
    •Stabileşte măsuri preventive şi corective privind rezolvarea în termen a reclamaţiilor, sesizărilor, cererilor şi pentru eliminarea situaţiilor de depăşire a termenului de răspuns.

    Aplica fara CV
    Falticeni, Gura Humorului, Suceava,

    Iasi,

    Iasi,

    Vezi job-uri similare (477)