Specialist în previziune și raportare financiară

Angajator: VEO Worldwide Services
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Iasi
  • Actualizat la: 12.12.2018

    Suntem o companie specializată în oferirea de servicii B2B, acoperind o arie largă de domenii în care activează clienţii noştri internaţionali: Comercial, Financiar-Contabil, Resurse Umane, Logistică și Transport, Support și Dezvoltare IT.

    Ce îţi propunem ? Provocări, zi de zi! Provocarea de a te adapta unei companii care crește anual cu peste 80%, provocarea de a fi într-o permanentă competiție cu tine însuți, provocarea de a lua proiecte de la 0 și de a le da un sens!

    Îți încurajăm spiritul antreprenorial, creativitatea și ideile originale. Îți oferim posibilități de dezvoltare a carierei, training-uri la nivel internaţional care să te ajute să devii un profesionist din ce în ce mai bun, dar și sprijin personal, solidaritate în momentele dificile.

    Dacă îţi doreşti un angajament pe termen lung, iar provocările nu te sperie, ci sunt impulsul care te împinge spre birou zâmbind, te invităm să ne cunoaștem și să vorbim despre cariera ta!

    Cerinte

    Suntem în căutarea unui coleg pasionat de cifre, cu abilități foarte bune de organizare și atenție la detalii pentru a se alătura Departamentului nostru Financiar din Iași.

    Pentru a reuși ai nevoie de:

    - Cunoștințe de limba franceză (minim B1);
    - Cunoștințe avansate de contabilitate, fiscalitate, analiză economică și financiară;
    - Capacitate de a veni cu idei și soluții la diverse spețe financiare;
    - Abilități de organizare și prioritizare task-uri;
    - Dinamism, perseverență și autonomie;
    - Experiență în contabilitate/ bănci/ trezorerie/ alte domenii conexe – reprezintă un avantaj;
    - Cunoștințe bune de utilizare a mijloacelor informatice: pachetul Microsoft Office, programe specifice;
    - Reprezintă un avantaj cunoștințele de operare SAP.

    Responsabilitati

    Responsabilități:

    - Gestionarea, de manieră punctuală, a cererilor specifice din partea managementului;
    - Previziune financiară;
    - Relații cu autoritățile fiscale;
    - Intervenții pe diverse activități în strânsă legătură cu echipele de audit, revizuire contabila, contabilitate;
    - Evaluarea stocurilor contabile;
    - Participarea la realizarea conturilor consolidate;
    - Realizarea de studii și sinteze conform necesităților managementului;
    - Urmărirea permanentă a legislației fiscale, rol consultativ în relație cu management-ul.

    Și pentru că valorificăm implicarea și dorința de a învăța, oferim următoarele beneficii:

    - Training specific activității desfășurate;
    - Mediu de lucru dinamic;
    - Feedback și coaching din partea responsabililor direcți;
    - Acces la oportunități interne;
    - Pachet salarial atractiv.