Analist laborator chimic

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile B.Braun active.

Vezi toate job-urile Analist laborator chimic active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Chimie - Petrochimie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Farmacie - Medicina active pe Hipo.ro

Angajator: B.Braun
Domeniu:
  • Chimie - Petrochimie
  • Farmacie - Medicina
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 17.01.2019

    Îți dorești un loc de muncă stabil într-o companie cu standarde înalte de curățenie și calitate?

    În cadrul B. Braun, protejăm și îmbunătățim sănătatea oamenilor din întreaga lume.

    Aceasta este viziunea noastră în ceea ce privește cercetarea și dezvoltarea. Vedem complexitatea ca pe o oportunitate – în timp ce calitatea și durabilitatea sunt criterii importante pentru munca fiecăruia.

    Am dori să lucrăm alături de tine la soluțiile de mâine. Așa lucrăm pentru a crea asistență medicală durabilă - la nivel local, regional, de țară și în întreaga lume. Împreună. Asta înseamnă Sharing Expertise.

    Acum e timpul tau sa contribui!

    Cerinte

    Studii superioare: UVT – Chimie, UPT - Inginerie Chimica (nu Ingineria Mediului), Facultatea de Medicina si Farmacie;
    Cunoştinţe de specialitate necesare: chimie analitica;
    Aptitudini pentru lucrul in echipa;
    Capacitatea de a-si organiza eficient volumul de munca, de a finalize munca fara a depasi termenele limita;
    Meticulozitate, seriozitate, punctualitate - abilitati pentru munca in laborator (manualitate, pedanterie, atentie la detalii);
    Capacitatea de repliere in caz de situatii problematice;
    Capacitati organizatorice pentru diversele activitati din laborator;
    Cunostinte medii de limba engleza la nivel de intelegere a literaturii de specialitate – constituie avantaj;
    Disponibilitate de lucru in schimburi (programul este in flux continuu, organizat in 4 schimburi: 12 cu 24 si 12 cu 48).

    Responsabilitati

    Prelevează probe de medii purificate şi consemnează efectuarea operaţiei;
    Prelevează probe pentru controlul în timpul procesului de fabricaţie, produs finit şi contraprobe/probe de referinţă şi consemnează efectuarea operaţiei;
    Efectuează analiza chimică de materii prime, materiale de ambalare primară, medii purificate şi înregistrează rezultatele;
    Efectuează analiza chimică de ape tehnice şi înregistrează rezultatele;
    Efectuează controlul chimic al produsului în timpul procesului de fabricaţie şi emite certificatele de analiză aferente la timp;
    Efectuează controlul fizico-chimic al produsului finit şi înregistrează rezultatele în registrele de laborator;
    Consemnează utilizarea zilnică a aparaturii de laborator;
    Calibrează aparatura de laborator cu păstrarea unei evidenţe scrise;
    Prepară reactivi de laborator şi urmăreşte evidenţa valabilităţii acestora;
    Efectuează toate activităţile de control conform documentaţiei de control aprobată;
    Se află în contact permanent cu şeful de laborator şi îl informează în caz de situaţii neprevăzute.

    Contract pe perioada determinata de un an cu posibilitate de trecere pe perioada nedeterminata;
    Bonus lunar de 20% pentru a compensa OUG;
    Plata orelor suplimentare cu spor 100%, a orelor lucrate in sarbatorile legale cu spor 100%, a orelor de noapte cu spor 50%, a orelor lucrate in weekend cu 50%;
    Al 13-lea salariu impartit in doua transe, una de Paste si cealalta de Craciun;
    Tichete de masa;
    Bonus oferit bianual in functie de performantele companiei;
    Prima de fidelitate oferita la 4 ani, respectiv la 7 ani vechime in companie;
    Abonament de sanatate (servicii medicale gratuite sau cu reducere);
    Abonament 7 Card (activitati sportive si de agrement gratuite sau cu reducere);
    Prima pentru evenimente in familie conform Contractului Colectiv de Munca.

    BUCURESTI, Timisoara,