Tehnician IT

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile LASTING System active.

Vezi toate job-urile Tehnician IT active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Hardware active pe Hipo.ro

Angajator: LASTING System
Domeniu:
  • Inginerie
  • IT Hardware
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 19.12.2018
    Scurta descriere a companiei

    LASTING Group
    LASTING represents a group of companies with three major business directions: IT distribution, software development and IT solutions (in Timisoara and Bucharest).

    LASTING System (DISTRIBUTION)
    The Distribution department, is today one of the most important players on the Romanian IT distribution market.

    The most significant reprezented brands are: Dataram, Dell, D-LINK, EIZO, Eaton Fujitsu, MemorySolution, NEC, Optoma, Sophos, Polycom, Rimage, TandbergDATA, Targus, Synology; for many of those brands, LASTING is the sole reprezentative on the Romanian market.

    Cerinte

    -Studii superioare in curs sau finalizate;
    -Limba engleza - nivel conversational;
    -Experienţă în operare şi administrare sisteme de operare Windows, Linux;
    -Cunoştinţe de configurare rutere şi echipament reţea;
    -Înţelegere generală a sistemului de funcţionare, ambient reţea, platformă hardware şi/sau domeniu de aplicaţie;
    -Cunoştinţe practice de software Office (Word, Excel);
    -Cunoştinţe de hardware (componente, periferice);
    -Posibilitatea de a citi şi interpreta documente ca manuale de instalare, materiale despre computere şi pe cele de referinţă;
    -Persoană organizată şi proactiva.

    Responsabilitati

    -Asigura service si mentenanta pentru echipamente hardware tip server, storage, core networking;
    -Punerea in functiune a unor produse noi date in folosinta;
    -Verificarea constanta a posibilelor probleme;
    -Asigura interventiile IT- hardware la sediul clientilor (instalari, configurari);
    -Asigura suport tehnic on-site,telefonic sau pe email pentru clienti.

    BUCURESTI, Constanta, Ploiesti,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (17)