Tehnician IT

Angajator: Lasting
Domeniu:
  • Inginerie
  • IT Hardware
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 13.12.2018

    Established in 1995 as a distributor, the LASTING Group is a powerful player on the Romanian IT market, as well as one of the largest IT companies in Romania with 100% Romanian shareholding, having a permanence and expertise of 22+ years in the B2B business area. The main lines of business (IT infrastructure VAD, IT infrastructure solutions & services, business software solutions, custom-developed software, software outsourcing and R&D), are divided between the companies included in the Group.

    Cerinte

    -Studii superioare in curs sau finalizate;
    -Limba engleza - nivel conversational;
    -Experienţă în operare şi administrare sisteme de operare Windows, Linux;
    -Cunoştinţe de configurare rutere şi echipament reţea;
    -Înţelegere generală a sistemului de funcţionare, ambient reţea, platformă hardware şi/sau domeniu de aplicaţie;
    -Cunoştinţe practice de software Office (Word, Excel);
    -Cunoştinţe de hardware (componente, periferice);
    -Posibilitatea de a citi şi interpreta documente ca manuale de instalare, materiale despre computere şi pe cele de referinţă;
    -Persoană organizată şi proactiva.

    Responsabilitati

    -Asigura service si mentenanta pentru echipamente hardware tip server, storage, core networking;
    -Punerea in functiune a unor produse noi date in folosinta;
    -Verificarea constanta a posibilelor probleme;
    -Asigura interventiile IT- hardware la sediul clientilor (instalari, configurari);
    -Asigura suport tehnic on-site,telefonic sau pe email pentru clienti.