Social Media Specialist/ Specialist E-Media

Vezi toate job-urile Social Media Specialist/ Specialist E-Media active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: confidential
Domeniu:
  • Marketing
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 11.02.2019
    Remote work: On-site
    Cerinte

    - Studii superioare finalizate - specializarea marketing/ studii economice/ Farmacie/ Medicina;
    - Experienta minim 1 an pe un post similar ;
    - Capacitate de analiza si sinteza;
    - Excelente abilitati de comunicare si lucru in echipa;
    - Cunostinte aprofundate privind conceptele de piata;
    - Creativitate, inovatie si usurinta in exprimarea ideilor;
    - Personalitate energica;
    - Abilitati in managementul timpul, rezistenta la stres;
    - Cunostinte de limba engleza (scris, vorbit);
    - Cunostinte solide operare PC (MS Office, Internet, platforme de social media) .
    - Cunostinte optimizare SEO
    - Cunostinte Photoshop

    Responsabilitati

    Asigură întreținerea și actualizarea website-uri-lor produselor din portofoliul companiei.
    Asigură întreținerea paginilor companiei din mediul social online.
    Participă la o gama larga de activități specifice social media, cum ar fi postarea de informații, fotografii, comentarii, concursuri, campanii etc.
    Asigură buna desfășurare a proceselor de creație a website-uri-lor aferente activităților desfășurate.
    Asigură, împreună cu superiorul ierarhic direct, calitatea materialelor promoționale : print, audio, video, online.
    Creează, la cererea superiorului ierarhic direct, materiale (prezentari, flyere, bannere) cu beneficiile produselor în funcție de materialele partenerilor (de marketing, științifice).
    Oferă suport în crearea de materiale promoționale.

    Hybrid

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (83)