Business Analyst

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Farmaciile Catena active.

Vezi toate job-urile Business Analyst active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Management - Consultanta active pe Hipo.ro

Angajator: Farmaciile Catena
Domeniu:
  • Management - Consultanta
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 13.12.2018

    CATENA se mandreste cu statutul de cel mai apreciat brand de farmacii din Romania.
    Compania noastra si-a propus sa fie un reper fundamental in lumea medicala romaneasca, in ceea ce priveste calitatea si profesionalismul serviciilor oferite.

    Echipa Catena a integrat imaginea brandului in viata de zi cu zi a romanilor, punand accentul pe definirea conceptului de viata sanatoasa si armonioasa.

    Cerinte

    Persoana cu spirit de echipa, cu dorinta de dezvoltare;
    Abilitati de comunicare, atentie la detalii, rezistenta la stres, atitudine cooperanta, dar ferma;
    Capacitate de a gestiona in paralel proiecte multiple;
    Certificare Business Analyst;
    Experienta pe un post similar – minim 3 ani;
    Cunostinte de baza a managementului de proiect;
    Cunostinte de mapare a a proceselor in diagrame de proces;
    Capacitatea de analiza si intelegere a sistemelor IT;
    Cunostinte de utilizare si suport suita Totalsoft (Charisma ERP, Charisma HCM) - constituie un avantaj;
    Certificari/cursuri in project management (PMP, Prince2, ITIL) – constituie un avantaj;
    Limba engleza - nivel mediu.

    Responsabilitati

    Intocmire diagrama proces, analiza, planificarea și monitorizarea cerințelor;
    Documentarea proiectelor - specificatii business, definire scenarii teste, creare manuale de utilizare a aplicatiilor;
    Rol de coordonator de proiect pe perioada de analiza;
    Valideaza analiza de proiect;
    Se asigura ca toate cerintele clientului se regasesc in documentul de analiza;
    Mentine relațiile cu persoanele interesate de rezultatul proiectului (stakeholders);
    Backlog - lista de cerințe ordonată după prioritate;
    Îmbunătățirea proceselor din organizația clientului;
    Evaluarea impactului business-ului, respectiv costurile implicate și beneficiile urmărite.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Farmaciile Catena. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Farmaciile Catena >>