Contabil Junior (proaspat absolvent)- sediu Sos. Chitilei, sector 1

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile QLT® Group România | Recrutare active.

Vezi toate job-urile Contabil Junior (proaspat absolvent)- sediu Sos. Chitilei, sector 1 active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: QLT® Group România | Recrutare
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 10.12.2018
    Scurta descriere a companiei

    MISIUNEA QLT® Group România | Recrutare

    Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta. Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.

    Principala caracteristica care ne defineste ca profesionisti este usurinta de a identifica potentialul candidatilor si capacitatea acestora de a se integra si de a aduce plus valoare echipelor in care vor fi integrați.

    "Pesimistul vede dificultăți în orice oportunitate. Optimistul găsește oportunități în orice dificultate.” (Winston Churchill)"

    Cerinte

    Compania are sediul langa metroul de la Jiului (Sos Chitilei, sector 1).

    Pentru cei fara experienta, este necesar sa aiba cunostinte teoretice de contabilitate.

    Cerinte:
    Studii medii sau superioare de preferat in domeniu;
    Experienta pe o pozitie similara reprezinta avantaj;
    Pentru cei fara experienta, este necesar sa aiba cunostinte teoretice de contabilitate;
    Cunostinte de utilizare a unui program contabilitate;
    Cunostinte bune de operare PC ( MS Office);
    Persoana analitica, organizata si autodidacta;
    Capacitate de a lucra cu termene limita.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:
    Introducerea facturilor in gestiune, intocmirea NIR-urilor;
    Emitere comenzi, avize si facturi catre clienti;
    Verificare solduri clienti, furnizori, avansuri, stocuri de marfa;
    Gestionare contracte de vanzari;
    Intocmirea declaratiei INSTRATAT;
    Sprijina departamentul financiar contabil in indeplinirea sarcinilor.

    Alte informatii

    Oferta:
    Contract norma intreaga, program 9-18 (L-V);
    Salariu 1800 lei net + bonuri de masa;
    Decont transport si asigurare medicala.

    Aplica fara CV
    3500 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    3000 - 4000 RON NET / luna
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (143)