Responsabil Tehnic cu Execuţia Lucrărilor de Construcţii

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile E.ON Romania active.

Vezi toate job-urile Responsabil Tehnic cu Execuţia Lucrărilor de Construcţii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: E.ON Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Targu Mures
  • Actualizat la: 26.11.2018
    Scurta descriere a companiei

    WE has no limits

    E.ON este mai mult decât oportunitatea de a adăuga în CV-ul personal un angajator din top global Fortune 500 şi de premizele unei cariere solide, pline de beneficii. Este despre apartenenţa la o comunitate energică de colegi cu istorie şi experienţe în industrii diverse, care au în comun forţa, spiritul social, privirea înainte, şi mai ales – faptul că te poti baza pe ei.

    Cerinte

    Educaţie necesară: Studii superioare tehnice - specializarea petrol şi gaze/construcţii instalații;
    •Experienţă practică necesară: 2 ani în activitatea de construcţii/ mentenanță/ exploatare sisteme de distribuţie gaze naturale;
    •Cunoştinţe obligatorii cerute de legislaţie: legislația din domeniul tehnic (normative) și din domeniul securității și sănătății în muncă, autorizat ANRE EGD si EGIU, autorizat RTE de către ISC;
    •Cunoştinţe IT: Cunoștințe Microsoft Office, Autocad;
    •Alte cerinţe: Cunoștințe tehnice aferente realizării şi exploatării sistemelor de distribuţie de gaze naturale în care lucrează, aptitudini de comunicare și gestionare a situațiilor de criză, disponibilitate la program prelungit, rezistență la stres, permis de conducere categoria B.

    Responsabilitati

    •Înlocuiește coordonatorul formaţiei de construcţii având atribuțiile și responsabilitățile acestuia, ori de câte ori acesta lipsește din unitate;
    •La solicitarea coordonatorulului formaţiei de construcţii realizează organizarea de şantier, coordonează echipa care execută lucrarea, participă la predarea amplasamentului, urmăreşte şi verifică calitatea execuţiei lucrării pe parcursul desfăşurării acesteia şi încadrarea în termene, raportează săptămânal stadiul lucrării, analizează cauzele care duc la întârzieri, întocmeşte schiţe de montaj pe parcursul lucrării, solicită recepţia tehnică, punerea în funcţiune, recepţia la terminarea lucrărilor, comunică numărul de ore lucrate;
    •Completează/ verifică modul de completare al documentelor operative pentru personalul din cadrul formației;
    •Colaborează cu coordonatorul formației de construcţii în vederea îndeplinirii corespunzătoare a sarcinilor primite în cadrul formaţiei;
    •Întocmește formalitățile necesare pentru achiziție materiale bricolaj pe contractul cu furnizorul;
    •Actualizează Registrul unic de evidență Buletine de Verificare ale aparaturii tehnice din cadrul formației;
    •Verifică la plecarea în teren dotarea echipelor din subordine cu mijloace de protecție și echipament de protecție, luând măsurile ce se impun pentru corectarea unor situații necorespunzătoare;
    •Asigură realizarea lucrărilor încredinţate în volumul stabilit, de calitate corespunzătoare și la termenul planificat, controlează în teren activitatea formației;
    •Execută şi alte sarcini care decurg în mod natural din domeniul său de activitate, fiind atribuite de superiorul său pe baza cunoştinţelor sau aptitudinilor sale.

    Alte informatii

    •Pachet salarial atractiv;
    •Bonus de performanţa;
    •Tichete de masă;
    •Asigurare privată de sănătate;
    •Pensie facultativă;
    •Prima de vacanţă.

    Aplica fara CV
    Remote

    Aplica fara CV
    Targu Mures,