Declarant vamal - locatie Chitila

Angajator: DB Schenker
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 18.11.2018

    DB Schenker este furnizorul global de servicii logistice, cu peste 72,000 de angajaţi în 2,000 de locaţii. Cu 4 sucursale, peste 60 de puncte de lucru în toate regiunile ţării şi peste 1,100 de angajaţi în România, compania noastră este lider de piată în industia de transport și logistică.
    La DB Schenker, ne dedicăm găsirii unor soluții inovatoare pentru lanțul de aprovizionare care să provoace status-quo-ul industriei. Fiind unul dintre cei mai importanți jucători din industrie, cu peste 140 de ani de experiență în logistică și transporturi, suntem mândri să sprijinim industria și comerțul în schimbul global de bunuri.

    Cerinte

    Experiența pe un post similar (Declarant Vamal), 1-2 ani reprezintă un avantaj;
    Utilizarea pachetului Office (Word, Excel) la nivel mediu;
    Utilizarea PC-ului la nivel avansat;
    Cunoștințe engleză nivel mediu;
    Absolvent minim studii medii (bacalaureat) - obligatoriu;
    Cursurile de pregătire declarant vamal constituie un avantaj;
    Persoană dinamică și responsabilă;
    Dorința de dezvoltare în domeniul Vămuirii.

    Responsabilitati

    Ține evidența operativă a stocurilor cu vamă;
    Raportează clienților mărfurile depozitate, garanții, etc.
    Întocmește documente vamale import, export şi tranzit;
    Efectuează controlul documentelor în vederea verificării operațiunilor de comisionare vamală;
    Susține declarațiile vamale în față autorităților;
    Disponibilitate de lucru în Sos. Chitilei.

    Alte informatii

    Beneficii:

    Tichete de masă;
    Acces la traininguri – în funcție de aplicabilitatea în activitățile zilnice;
    Abonamente Bookster;
    Pachet - discount la furnizorii Schenker;
    Bonus performanță – în funcție de politicile companiei;
    Evenimente dedicate angajaților.