Analist Servicii Client

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Personnel Outsourcing active.

Vezi toate job-urile Analist Servicii Client active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Customer support - Client service active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Personnel Outsourcing
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 20.01.2019

    Personnel Outsourcing, companie de recrutare si leasing de personal,  de 10 ani pe piata din Romania cu peste 500 de salariati temporari pusi la dispozitia clientilor nostrii cu doua branch-uri la nivel national ( Bucuresti / Brasov), o companie intr-o constanta dezvoltare in domeniul resurselor umane integrate.

    Cerinte

    - Studii superioare ( absolvite sau in curs);
    - Cunoasterea pachetului MS Office;
    - Nivel avansat limba franceza (scris si vorbit);
    - Abilitati bune de organizare, de comunicare;
    - Atitudine pozitiva, spontaneitate si dinamism.

    Responsabilitati

    - Introducerea clientilor in baza de date si mentinerea evidentei modificarilor facute de echipa comerciala sau de clienti;
    - Raspunderea solicitarilor clientilor cu privire la serviciile si produsele companiei;
    - Inregistrarea comenzilor de la clienti in baza de date si mentinerea evidentei acesteia cu preturile de vanzare catre fiecare client;
    - Identificarea de noi clienti si companii cu care se pot incheia colaborari;
    - Administrarea portofoliul de clienti existenti ai companiei;
    - Mentinerea legaturii cu clientii existenti si potentiali si se asigura de furnizarea serviciilor catre clienti conform contractelor semnate;
    - Analizarea carnetului de comenzi si extragerea comenzilor care urmeaza sa fie expediate conform datelor solicitate de clienti;
    - Intocmirea documentelor legate de expeditie: facturi, avize, CMR-uri.