Front Desk Coordinator

Angajator: Humangest Group
Domeniu:
  • Altele
  • Contabilitate Finante
  • Secretariat - Administrativ
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 21.11.2018

    Humangest Romania este parte a grupului SGB Humangest Holding, grup cu capital integral italian, specializat in consultanta in domeniul resurselor umane. Obiectivul nostru este sa oferim partenerilor, candidatii potriviti nevoilor lor, precum si idei inovatoare pentru problemele ce pot aparea in domeniul resurselor umane. Humangest Group iti ofera solutii in gasirea unui loc de munca, atat in cadrul echipei noastre cat si in cadrul companiilor client.

    Cerinte

    Pentru unul dintre clientii nostri, grup international specializat in servicii de avocatura, contabilitate si consultanta fiscala angajam Front Desk Coordinator

    Cerinte:
    - Experienta profesionala de minim 1 an pe o pozitie similara;
    - Cunoastrerea limbii engleze nivel mediu-avansat;
    - Cunostinte generale ale sistemului de operare Microsoft Office, Internet;
    - Capacitate crescuta de intelegere a mesajului verbal, scris sau oral;
    - Aptitudini de comunicare orala si scrisa;
    - Persoana bine organizata, proactiva, seriozitate;
    - Personalitate ordonata, implicata in bunul mers al firmei.

    Responsabilitati

    - Receptionarea si redirectionarea apelurilor telefonice, transmiterea mesajelor;
    - Primirea/transmiterea de faxuri, e-mail-uri, adrese, solicitari; indosarierea documentelor;
    - Primirea/predarea/redistribuirea corespondentei si organizarea registrelor de evidenta intrari/iesiri;
    - Inregistrarea si arhivarea tuturor documentelor necesare desfasurarii activitatii in cadrul firmei;
    - Planificarea si organizeazarea sarcinilor zilnice;
    - Realizarea activitatilor de protocol, intampinarea clientilor.

    Alte informatii

    Beneficii:
    - Salariu competitiv;
    - Tichete de masa;
    - Asigurare medicala privata;
    - Pensie privata;
    - Decont transport (voucher combustibil).