Inginer Proiectant Structuri Metalice

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile EBC active.

Vezi toate job-urile Inginer Proiectant Structuri Metalice active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: EBC
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 07.12.2018

    Suntem compania de resurse umane care identifică, integrează și administrează eficient personalul de care au nevoie clienții români și internaționali. La noi vei găsi nu doar oportunități de muncă, ci și susținerea morală de care poate mai ai nevoie pentru a prinde curaj. Vom fi lângă tine în timpul interviului cu angajatorul și vom păstra o comunicare transparentă pe toată durata procesului de recrutare.

    Nu uita: Jobul ideal este locul de întâlnire al candidaților și companiilor care se potrivesc, iar noi știm să creăm astfel de locuri de întâlnire.

    Cerinte

    Recrutam 1 Inginer Proiectant Structuri, pentru unul dintre clienții noștri, o compania multinațională de consultanță, prezenta pe piața internațională de peste 100 de ani.

    Absolvent al Facultatii de Constructii Civile, preferabil cu studii de master finalizate;
    Experiența de minim 7 ani într-o pozitie similara;
    Experienta in zona industriala;
    Buna cunoastere a programelor: Advance design (Graitec); Etabs (CSI Berkley), AutoCAD, CAD software (Advance Concrete, Advance Steel- Graitec/Autodesk ), Revit;
    Intocmire proiecte tehnice;
    Persoana implicata, organizata, responsabila, corecta, ambitioasa, cu spirit de echipa si initiativa;
    Cunosterea limbii engleza la nivel avansat – Scris&vorbit;
    Experiența de minim 7 ani într-o pozitie similara.

    Responsabilitati

    Activități de proiectare și de urmărire a modului de implementare a proiectului până la finalizare;
    Coordonează, verifică şi întocmeşte documentaţia referitoare la proiectele în lucru din punctul de vedere al structurii, participă la finalizarea şi implementarea proiectelor de investiţii;
    Verifică planul arhitectural al construcţiei şi se asigură de viabilitatea proiectului
    Determină procedurile de construcţie în concordanţă cu proiectul lucrării şi cu materialele folosite
    Realizează planuri tehnice detaliate pe baza proiectului arhitectural (secţiuni, calcule, specificaţii tehnice)
    Gestionarea şi corelarea informatiilor necesare soluţionării temei de proiectare;
    Analizarea si calculul static şi dinamic, conformarea şi optimizarea structurii construcţiei conform normelor în vigoare;
    Participare la faze determinante pe şantier, pentru proiectele la care au fost implicaţi, dacă este cazul;
    Asistenţă tehnică pentru obiectul contractului, găsirea soluţiilor tehnice pentru toate problemele ivite pe parcursul execuţiei şi propunerea măsurilor concrete de remediere a acestora;

    Alte informatii

    Oferim 22 de zile platite de concediu anual
    Salariu motivant
    Asigurare medicala la o clinica privata
    Oportunitati de avansare
    Job rotation – posibilitatea de a lucra de la cateva luni la maxim 1 an in cadrul unui alt birou din cadrul Grupului. Tarile in care se mai poate lucra sunt: Bulgaria, Cehia, Polonia, Germania.