Expeditor International - Cluj-Napoca

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile DB Schenker Logistics SA active.

Vezi toate job-urile Expeditor International - Cluj-Napoca active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Import-Export active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Transporturi active pe Hipo.ro

Angajator: DB Schenker Logistics SA
Domeniu:
  • Import-Export
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Cluj Napoca
  • Actualizat la: 05.02.2019

    La DB Schenker Logistics  faci parte dintr-o rețea logistică globală prin care menținem conectate cele mai importante piețe comerciale din lume. O rețea care îți permite să îți conturezi cariera profesională într-un mediu intercultural, te încurajează să contribui la succesul echipei și să-ți lași amprenta.

    Cu peste 74.500 de colegi în toată lumea, încurajăm diversitatea și succesul prin experiență, perspective și abilități individuale. Împreună suntem o echipă, pregățiți să mergem mai departe!

    Ești un bun ascultător? Ești dornic/ă să livrezi mereu la capacitate maximă? Perfect! Alătură-te și vei face parte din rețeaua noastră globală. Pasiunea ta îi va ajuta pe clienții noștri să progreseze.

    Cerinte

    Experiență pe o poziție similară constituie un avantaj;
    Motivat/ă să-și dezvolte o carieră în domeniu transporturilor;
    Nivel avansat limba engleză - scris și vorbit;
    Nivel avansat - pachet Microsoft Office;
    Abilități de analiză și sinteză;
    Spontaneitate și flexibilitate;
    Orientare spre client;
    O bună cunoaștere a pieței românești de transport Internațional constituie un avantaj.

    Responsabilitati

    Organizează transporturile internaționale;
    Gestionează procesul de transport de la primirea ofertei până la verificarea finală a încărcării;
    Customer support – ofera alternative clientului și statusuri referitoare la transport;
    Menține legătură (corespondență operațională de expediție în lb română și lb engleză) cu partenerii – client, filiale Schenker;
    Supervizarea si coordonarea activitatii cu ajutorul echipei de Colectare Distributie (CoDi) a colectarii si livrarii la timp, etichetarii, scanarii, evenimente introduse corect in system;
    Va solicita si centraliza informatiile primite si va cauta solutii de imbunatatire acolo unde este cazul;
    Va actiona impreuna cu sefii de depozit, de department in rezolvarea problemelor aparute;
    Va tine legatura cu ceilalti reprezentanti ISR (International Service Representative) din reteaua Schenker pentru solutionarea eventualelor probleme;
    Raportare.

    Alte informatii

    Beneficii
    Tichete de masă;
    Acces la traininguri – în funcție de aplicabilitatea în activitățile zilnice;
    Abonament Bookster;
    Pachet - discount la furnizorii Schenker;
    Bonus performanță – în funcție de politicile companiei;
    Evenimente dedicate angajaților.

    Aplica fara CV
    3000 - 4000 EUR NET / luna
    Cluj Napoca,