ANALIST FINANCIAR

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile RIAN PARTNERS active.

Vezi toate job-urile ANALIST FINANCIAR active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: RIAN PARTNERS
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Mioveni
  • Actualizat la: 05.03.2019

    We are RIAN & Partners, a 100% Romanian concept – recruitment agency and we provide specialized human resources management services within the industrial field.

    Our goal is clear and simple: to improve every recruitment and organizational development processes. We support ambitious businesses to find the proper human capital for their development plans. We offer guidance to dynamic candidates in order to find their dream job.

    Cerinte

    •Experienta pe un post similar- minimum 1 an;
    •Studii superioare- Economice;
    •Limba Engleza: nivel mediu- avansat:
    •Rigurozitate si atentie la detalii;
    •Cunostinte Excel: mediu- avansat.

    Responsabilitati

    •Redacteaza si verifica rapoartele financiare si operationale pentru management;
    •Redacteaza si verifica situatiile financiare ale companiei in acord cu Standardele de Raportare din Romania si Standardele Internationale de contabilitate (IAS), pentru gestionarea financiara si operationala a companiei;
    •Intocmeste ajustarile financiare/contabile generate de diferentele de tratament contabil dintre standardele contabile romanesti si standardele de raportare financiara ale companiei pentru una sau mai multe structuri financiare/contabile;
    •Analizeaza costurile alocate pe departamente, centre de cost, proiecte;
    •Analizeaza si interpreteaza diferentele actuale vs bugetate pe elemente de cheltuieli si venituri;
    •Participa, in functie de responsabilitatile postului, la activitatea de realizare, executie si analiza a bugetului anual, a revizuirilor de buget anual si a procedurilor de rectificare a fondurilor bugetate;
    •Respecta termenele de bugetare si raportare stabilite de superiori;
    •Intocmeste modele financiare pe diverse scenarii de lucru;
    •Verifica si reconciliaza, partial sau integral, rapoartele financiare periodice (lunare, trimestriale, semestriale, anuale) pentru management, Balance sheet, Income statement, Cash Flow, utilizand sistemele si procedurile standard de raportare financiara.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre RIAN PARTNERS. Consultati Politica de procesare a datelor personale a RIAN PARTNERS >>

    Hybrid