Funcționar economic - BUCUREȘTI

Angajator: MAIRON
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Contabilitate Finante
  • Customer support - Client service
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 21.11.2018

    MAIRON Galați SA este o companie românească, extinsă la nivel național, care desfăsoară activităti de producţie si de comerţ. În Găești, compania are o fabrică de ţeavă sudată de construcţii şi un centru de procesare în care se debitează tablă subţire şi se fasonează oţel beton. Activitatea de comerţ este puternic susţinută de un stoc variat şi de mari dimensiuni de produse metalurgice - peste 70 000 tone, de dotările logistice ale fiecărui punct de lucru - spaţii mari de depozitare acoperite, poduri rulante / macarale pentru materiale grele, şi de flota de camioane proprie.

    Cerinte

    De ce ai nevoie pentru a lucra în postul nostru de Funcționar Economic?

    Studii medii/superioare economice finalizate
    Experienţă minim 1 an
    Cunoștințe contabilitate primară
    Cunoștințe de operare într-un soft de contabilitate – constituie avantaj
    Cunoștințe solide pachet Microsoft Office
    Lucru în echipă, eficiență, responsabilitate, dinamism

    Responsabilitati

    Ce vei face?

    Vei verifica și înregistra facturi primite de la furnizori
    Vei face antecalcul și postcalcul pret producție tabla procesată
    Vei întocmi și verifica documente interne (ex: comenzi interne de producție, comenzi de debitare, necesar de aprovizionare pentru stocul de materie primă, bonuri de consum, bonuri de predare)
    Vei întocmi și actualiza zilnic diverse situații privind costurile de producție, comenzile de producție, termenele de procesare

    Alte informatii

    Beneficii:

    Îţi oferim oportunitatea de a lucra cu o echipă experimentată
    Salariu motivant şi prime periodice
    Tichete de masă
    Disponibilitate abonament servicii medicale cu discount
    Instruire şi posibilitatea de a te dezvolta profesional