Asistent director magazin in CCC Fagaras

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile CCC Shoes&Bags active.

Vezi toate job-urile Asistent director magazin in CCC Fagaras active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: CCC Shoes&Bags
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Fagaras
  • Actualizat la: 05.12.2018

    CCC Group is one of the largest footwear retail companies in Central Europe and one of the largest footwear manufacturers in Europe. Through its subsidiary eObuwie.pl, the Group is the largest ecommerce player in footwear in CEE. Today, CCC Group operates over 1,100 stores, with floor space exceeding 600k sqm, and is present in 22 countries in Europe and beyond. CCC Group has its own factory of leather shoes, employing over 14,000 employees and sells nearly 50 million pairs of shoes annually

    Cerinte

    Titularul de post este responsabil cu coordonarea echipei de casieri, precum si cu incasarea contravalorii produselor vandute si eliberarea documentelor fiscale corespunzatoare si cu informarea clientul asupra garantiilor produselor achizitionate, precum si oferirea solutiilor alternative de ingrijirea a produselor cumparate de client, avand o atitudine orientata catre client.
    Intocmeste registrul de casa zilnic.
    Preia reclamatiile clientilor conform procedurii interne.

    Responsabilitati

    - Planifica, coordoneaza si monitorizeaza activitatea echiepi de casieri din magazin;
    - Efectueaza deschiderea casei de marcat zilnic si totodata verifica functionarea corecta a POS-urilor;
    - Incaseaza contravaloarea marfurilor cumparate de clienti si elibereaza bonul fiscal, chitanta sau factura, in functie de situatie;
    - Ofera solutii alternative de ingrijire a produselor cumparate de client;
    - La predarea produsului cumparat de catre client, se asigura ca acesta este inmanat corespunzator: colecteaza alarmele aferente si le depoziteaza conform procedurilor interne;
    - Verifica la intrarea si iesirea din program registrul de casa si evidentele financiare interne pentru o evidenta corecta a incasarilor si platilor;
    - Efectueaza retur de numerar clientului in urma dispozitiei date de superiorului direct;
    - Opereaza eventualele reduceri de pret conform dispozitiei date de superiorul direct;
    - Intocmeste documente specifice mijloacelor banesti la termenele stabilite in procedurile interne sau ori de cate ori este nevoie;
    - Intocmeste si transmite rapoarte, impreuna cu actele necesare, in conformitate cu solicitarile departamentelor cu care se colaboreaza;
    - Zilnic printeaza registrul de casa, dupa aprobarea prealabila a departamentului financiar-contabil; ??
    - Tine evidenta documentelor din casierie si le arhiveaza conform procedurilor interne si le transmite periodic catre sediul central;
    - Verifica pretul de vanzare al produsului care urmeaza a fi achizitionat de catre client si in caz de discrepante informeaza superiorul direct;
    - Responsabil cu vanzarea produselor expuse pe suprafata de vanzare in vederea realizarii si depasirii bugetelor de vanzare;
    - Verifica stocul de produse expuse pentru a determina nivelul lui optim si a-l completa corespunzator procedurilor interne;
    - Numara cu atentie numerarul incasat de la client;
    - Depoziteaza numerarul receptionat in case de bani pe valori, conform instructiunilor de lucru;
    - Confirma efectuarea platilor prin semnatura pe documentul de plata;
    - Identifica necesarul de consumabile si tipizate in conformitate cu cerintele locului de munca, realizand periodic completarea stocului de consumabile si tipizate necesare;
    - Asigura securitatea locului de munca prin interzicerea accesului persoanelor straine in casierie

    Alte informatii

    Beneficii :
    - salariu fix
    - tichete de masa
    - target de vanzare lunar si indicator - performanta (trimestrial)
    - discount salariat pentru produsele din cadrul magazinului

    Fagaras,