Reporting Developer Junior - Part Time

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile UPC Romania active.

Vezi toate job-urile Reporting Developer Junior - Part Time active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Internet - eCommerce active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: UPC Romania
Domeniu:
  • Internet - eCommerce
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 22.11.2018

    Suntem prezenți în peste 300 de localități cu serviciile noastre de televiziune (digitală, analogică și prin satelit) și telefonie, conectăm 1.179.500 de clienți la universul digital, prin tehnologii de ultimă generație, oferim customer experience și ne bucurăm de un portofoliu bogat de produse și servicii, unele aduse în premieră în România.
    Alege să fii și tu unul dintre membrii echipei UPC România!

    Cerinte

    • Higher education (completed or ongoing);
    • Fluent English in speaking and writing;
    • Knowledge of Oracle SQL is a plus;
    • Knowledge in working with relational databases, preferably Oracle;
    • Knowledge in any of the folowing is considered an advantage: Big Data, ETL, QlikSense, QlikView.

    Responsabilitati

    • Developing reports in Hyperion, Oracle SQL Developer according to internal customer specifications;
    • Maintenance of existing reports: repair, update, and optimize;
    • Development and maintenance of views and mviews in the datawarehouse;
    • Database performance monitoring and optimization (reports query, procedures, functions, MViews);
    • Create ad-hoc reports for ad-hoc requests of internal clients;
    • Advises the internal customers on the best solution or alternative solution for their request.

    Hybrid

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (549)