Back-Office Analyst with German

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ManpowerGroup Romania active.

Vezi toate job-urile Back-Office Analyst with German active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Customer support - Client service active pe Hipo.ro

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 30.11.2018

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    Cunoasterea limbii Germane si a limbii Engleze la nivel avansat;
    Abilități de comunicare foarte bune, concentrare si perseverenta;
    Orientare spre client;
    Abilități organizatorice foarte bune, meticulozitate și atenție la detalii;
    Spirit cooperant in crearea si cultivarea relatiilor de colegialitate;
    Deprinderi foarte bune de operare PC (MS Office).

    Responsabilitati

    Introducerea comenzilor primite prin email sau shared drive in sistemul SAP;
    Verificarea conformitatii datelor introduse in sistem, cu datele din documentele primite;
    Arhivarea comenzilor in sistemul SAP;
    Introducerea de clienti noi in sistemul SAP;
    Salvarea periodica si in situatii critice a datelor introduse si pastrarea copiile de siguranta ale datelor salvate; restaurarea la nevoie a datele salvate si oferirea de suport pentru recuperearea lor;
    Colaborarea cu ceilalti colegi pentru obtinerea informatiilor extra necesare, daca este cazul.

    Alte informatii

    Bonus de performanță;
    Tichete de masă și alte prime;
    Asigurare medicală privată;
    Program de muncă de 8 ore, cu pauză de masă de 30 de minute inclusă, de luni până vineri;
    Oportunitati de dezvoltare intr-un mediu dinamic;
    Oportunitatea de a colabora cu echipe internationale.

    Timisoara,

    Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (39)