Contabil junior

Angajator: IHM Total Consult Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 19.11.2018

    Suntem o companie cu capital integral românesc care înca din anul 2004, am reușit să ajungem la rezultatele de până în prezent prin experiența profesională, seriozitatea și implicarea în vederea construirii unei relații de durată cu partenerii noștri de business.

    Cerinte

    Profil:

    Studii superioare de profil economic;
    Cunoștințe avansate operare PC (MS Office);
    Persoana responsabil(a), bună capacitate de organizare și stabilire a priorităților
    Atitudine pozitiva, fire comunicativa si proactiva;
    Capacitate de a lucra cu termene limita;

    Responsabilitati

    Responsabilitati:

    Emite si inregistreaza facturile catre clienti;
    Efectuarea inregistrarilor contabile in conformitate cu legislatia in vigoare;
    Intocmeste deconturile de cheltuieli;
    Inregistrarea in evidentele contabile a facturilor de furnizori si de clienti
    Colectarea si inregistrarea in contabilitate a chitantelor, dispozitiilor de plata sau incasare, deconturilor si documentelor aferente platilor efectuate de firma
    Descarcarea de cheluieli si venituri in avans;
    Inregistrare si emitere facturi, note de receptie, etc