Economist senior

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile IHM Total Consult Romania active.

Vezi toate job-urile Economist senior active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: IHM Total Consult Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Arad
  • Actualizat la: 29.01.2019

    IHM Total Consult is, beginning with June 2019, part of SGB Humangest Holding, an Italian group of companies offering specialized consulting services in the field of human resources selection, training and management. IHM Total Consult was founded in 2004 and is now ranked among the top 5 HR players on the Romanian market, considering turnover.
    All resumes and data are considered confidential and will be evaluated only for projects matching your professional experience.

    Cerinte

    Cerinte:

    Minim 4-5 ani experienta relevanta in contabilitate / controlling
    Studii superioare economice finalizate
    Cunoasterea si aplicarea legislatiei finaciar-contabile
    Abilitati foarte bune de organizare si de lucru cu informatii multiple
    Abilitatea de a planifica, implementa şi administra informaţii financiare şi sisteme de control
    Cunostinte PC, MS Office (Excel si programul de contabilitate ASIS - este un mare avantaj)
    Limba Engleza – nivel mediu

    Responsabilitati

    Responsabilitati:

    Respecta si imbunatateste procedurile de lucru specifice activitatii financiar-contabile din cadrul companiei
    Mentine relatia cu furnizor de servicii de Contabilitate si de audit financiar
    Pastreaza acuratetea zilnica a veniturile vs cheltuielile
    Actualizarea in timp real a datelor din bugetul de venituri si cheltuieli
    Analiza si plata furnizorilor
    Intocmirea facturolor catre clienti conform contractelor existente
    Acorda suport echipei privind sistemul de raportare catre clienti
    Optimizarea cashflow-ului si a proceselor in domeniul financiar contabil
    Intocmeste analize financiare si ofera consiliere financiara echipei de management
    Se asigura de respectarea standaredelor in contabilitate si raportare, precum si conformitatea cu legislatia locala si internationala
    Pe baza analizelor rezultatelor anterioare, precum şi a analizei specificului activităţii, participa la previzionarea veniturilor si a cheltuielilor pe termen scurt, mediu
    Efectueaza rapoarte financiare periodice (lunare, trimestriale, semestriale şi anuale) solicitate de către managementul companiei
    Urmărește respectarea principiilor contabile și ale evaluării patrimoniului (prudenței, permanenței metodelor, continuității activității, independenței exercițiului, intangibilității bilanțului de deschidere, necompensării);
    Răspunde de îndeplinirea oricăror altor sarcini prevăzute de Legea contabilitățiide regulamentul de aplicare a acesteia, precum și de celelalte reglementări legale în vigoare, pe linie economică și financiar-contabilă;

    Timisoara,

    Timisoara,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (474)