Agent Vanzari prin telefon

Angajator: Sameday Courier
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 21.11.2018

    Am intrat pe piața de curierat din România de peste 10 ani și oferim servicii standardizate și specifice, atât în țară cât și în străinătate.

    Pentru că ne tratăm clienții cu același respect cu care ne-am dori să fim tratați, cerințele lor și timpii de livrare sunt mereu o prioritate pentru noi. In prezent, avem un procent bun de livrare „on time”, suntem in media superioara a pietei de curierat romanesti. Pentru 2018-2019, ne propunem sa realizam ceea ce pana acum parea imposibil in piata de curierat, mai exact ca din fiecare 100 de trimiteri, 99 sa le livram la timp.

    www.sameday.ro

    Cerinte

    Studii superioare finalizate sau in curs de finalizare;
    Experienta de minim 6 luni in sfera vanzarilor si relatiilor cu clientii este considerata avantaj;
    Excelente abilitati de comunicare;
    Orientare catre client;
    Abilitati de vanzare si negociere;
    Abilitati de relationare prin telefon si ascultare activa;
    Abilitati de operare PC (MS Office).

    Responsabilitati

    Contribuie la realizarea obiectivelor comerciale ale companiei prin gestionarea eficienta a portofoliului de clienti existenti si castigarea de clienti noi;
    Consiliaza clientii pe tot parcursul de inrolare in cadrul platformelor existente Sameday si ofera suport pentru utilizarea corespunzatoare a acestora.
    Contacteaza telefonic clientii potentiali sau existenti conform obiectivelor zilnice setate. Utilizeaza in cadrul apelurilor efectuate toate cunostintele de vanzare si negociere detinute pentru a creste volumul vanzarilor;
    Identifica corect nevoile clientilor oferind solutii personalizate si promoveaza serviciile Sameday;
    Desfasoara activitati de suport prin comunicare scrisa interna si externa. Introduce si actualizeaza informatii despre clienti in baza de date;
    Realizeaza rapoarte solicitate de catre superiori.