Coordonator taxe

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile TIRIAC AUTO active.

Vezi toate job-urile Coordonator taxe active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: TIRIAC AUTO
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 26.11.2018

    Țiriac Auto face parte din Grupul Țiriac Holdings, recunoscut pentru afacerile derulate în domenii precum imobiliare, servicii financiare, servicii de transport aerian de tip VIP Charter, import, distribuție și service auto, servicii de producție și întreținere ascensoare, servicii de pază și protecție etc.

    La ora actuală, Țiriac Auto deține cel mai vast portofoliu de mărci auto de pe piața autohtonă, reprezentând șapte dintre cele mai renumite mărci auto existente pe piață: Mercedes-Benz, Jaguar, Land Rover, Mitsubishi, Ford și Hyundai.

    Cerinte

    Studii superioare economice de contabilitate;
    Operare PC: pachetul Office nivel avansat, cunoscator utilizare soft Oracle constituie un avantaj;
    Persoana dinamica, care are capacitate de analiza si sinteza;
    Orientare spre obtinerea de rezultate de calitate si la timp.

    Responsabilitati

    Tine legatura cu autoritatile fiscale;
    Asigura consultanta si informatiile necesare privind tratamentul fiscal al diferitelor spete din cadrul companiei;
    Asigura completarea si depunerea in timp a declaratiilor fiscale lunare, anuale;
    Obtine lunar de la organul fiscal certificatul fiscal, asigura obtinerea certificatelor fiscale, taxe locale si fond mediu pentru actiunea RABLA sau alte actiuni;
    Obtine fisa de platitor de la organele fiscale, verifica concordanta datelor cu a celor din balanta si rezolva eventualele diferente;
    Intocmeste si trimite catre Institutul de Statistica a formularelor solicitate de acesta;
    Asigura si participa la intocmirea situatiilor cerute de organele fiscale pe parcursul controalelor fiscale;
    Inregistreaza lunar in sistemul contabil nota de inchidere TVA, verifica lunar jurnalele de TVA de vanzare si cumparare
    Propune si contribuie la implementarea si actualizarea procedurilor privind respectarea prevederilor fiscale;
    Verifica respectarea procedurilor cu impact fiscal din punct de vedere al existentei documentatiei necesare deductibilitatii costurilor, al reflectarii corecte si la timp in contabilitate a diferitelor spete fiscale;
    Verifica si corecteaza soldurile aferente obligatiilor si creantelor de natura salariala, raspunde de corectitudinea soldurilor aferente taxelor.

    BUCURESTI,

    BUCURESTI, Ilfov, Ploiesti,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (24)