Consilier Vanzari Magazin Online

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Farmacia Dona active.

Vezi toate job-urile Consilier Vanzari Magazin Online active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Internet - eCommerce active pe Hipo.ro

Angajator: Farmacia Dona
Domeniu:
  • Internet - eCommerce
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 25.11.2018

    Farmacia DONA este unul dintre cele mai apreciate nume in retailul farmaceutic din Romania, cu o reputatie solida construita în cei peste 30 de ani de activitate. În fiecare zi, în oricare dintre cele peste 320 de Farmacii DONA vei intra, vei fi întampinat cu atentie, grija, dar mai ales cu respect. La fel ca tine, peste 2,5 milioane de pacienti trec lunar pragul Farmaciilor DONA.

    Peste 2.500 de profesionisti în domeniul sanatatii lucreaza în Grupul DONA, cu totii fiind devotati unui scop comun, acela de a asigura servicii farmaceutice la cel mai înalt nivel calitativ.

    Alatura-te si tu echipei DONA!

    Cerinte

    Cautam un coleg cu atitudine proactiva, orientare spre rezolvarea problemelor, capacitate de a relationa cu usurinta, orientare catre client si usurinta in luarea deciziilor. Va avea actvitate dinamica si flexibila si va fi dedicata magazinului online al Farmaciilor DONA.

    Candidatul ideal:
    - cunostinte si experienta in operare PC
    - cunoasterea softurilor PrestaShop si BizPharma reprezinta avantaj
    - excelente abilitati de comunicare si relationare

    Responsabilitati

    - administrarea si confirmarea comenzilor plasate in cadrul magazinului online
    - pregatirea coletelor pentru expeditie si emiterea facturilor in baza comenzilor primite
    - postul presupune deplasare in farmacii in baza unui traseu stabilit la inceputul zilei
    - emiterea avizelor de intrare si iesire si pastrarea relatiei cu Departamentul Contabilitate
    - mentinerea evidentei stocurilor de produse
    - pastrarea legaturii cu compania de curierat
    - comunicarea cu clientii magazinului
    - oferirea de consultanta de specialitate prin telefon si email pentru toata gama de produse din magazin, preluarea comenzilor telefonice
    - furnizarea de informatii catre clienti cu privire la disponibilitatea in stoc a produselor, conditiile si modalitatile de transport, informatiile privind serviciile si produsele din portofoliul magazinului online
    - gestionarea comenzilor pentru produsele de papetarie necesare desfasurarii activitatii de expediere a coletelor
    - mentinerea unui comportament si a unei atitudini profesionale si orientate spre client
    - preluarea si rezolvarea situatiilor in care apar neconformitati
    - verificarea informatiilor publicate pe site
    - procesarea retururilor si alte sarcini legate de vanzarile online

    - pachet salarial competitiv, corelat cu experienta si abilitatile
    - bonuri de masa, card de reducere in reteaua DONA
    - bonus atractiv, in directa legatura cu atingerea indicatorilor de performanta
    - instrumente de lucru performante si mediu de lucru profesionist
    - reale posibilitati de dezvoltare profesionala

    Apreciem interesul si multumim tuturor candidatilor, insa doar cei care indeplinesc cerintele din anunt vor fi contactati. Va multumim pentru intelegere!

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (71)