POSM Transport Planner

Angajator: Ursus Breweries
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Buzau
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 12.11.2018

    Ursus Breweries este cel mai mare producător de bere din România. Mărcile din portofoliul Ursus Breweries sunt: URSUS, Timișoreana, Ciucaș, Grolsch, Peroni Nastro Azzurro, Redd’s, Stejar, Azuga, Pilsner Urquell și St Stefanus.

    Pentru mai multe informații despre Ursus Breweries și programele sale, vă rugăm să vizitați: www.ursus-breweries.ro și www.desprealcool.ro.

    Pentru mai multe detalii legate de cariera in Ursus Breweries vizitaţi site-ul nostru de recrutare www.ursusbreweriescariere.ro.

    Cerinte

    • Studii superioare: obligatoriu;
    • Limbi straine: Engleza – mediu;
    • Cunostinte de operare PC: bune abilitati de lucru pe calculator (Microsoft Office);
    • Minim 2 ani in zona de supply chain / demand chain / logistica / transport;
    • Minim 2 ani experienta in companii de distributie, transport, bunuri de consum;
    • Experienta in utilizarea sitemelor (SAP, transport management); instrumentelor de planificare.

    Responsabilitati

    • Preia comenzile clientilor si cele interdepo si genereaza livrarile;
    • Urmareste in permanenta planul de livrari de la furnizori si mentine o stransa legatura/corespondenta cu acestia;
    • Evalueaza dimensiunea (volum/tonaj) comenzilor si stabileste tipul de mijloc de transport corespunzator;
    • Genereaza si transmite catre furnizori si transportatori listele cu necesarul de transport, tinand cont de regulile stabilite si de cele mai eficiente costuri pe rutele respective;
    • Urmareste in permanenta confirmarile transportatorilor si mentine o stransa legatura/corespondenta cu acestia in vederea acoperirii necesarului de transport;
    • Inregistreaza pentru fiecare cursa datele de identificare pentru transport (ex: firma de transport; nume sofer; nr. Auto etc);
    • Monitorizeaza in permanenta executia planului de livrari si intervine si ia masurii pentru rezolvarea problemelor aparute in executie (anulari, intarzieri, s.a.);
    • Determina costurile de transport si analizeaza eficienta planificarii de transport;
    • Mentine o relatie stransa cu partenerii de transport, de servicii logistice si furnizorii de materiale promotionale;
    • Introduce in sistem comenzile de transport.

    Nota de informare cu privire la prelucrarea datelor personale ale candidatilor >>