Esti pasionat de hardware, networking si iti doresti o oportunitate in cadrul companiei Hewlett Packard Enterprise?

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • IT Hardware
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 23.11.2018

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    - Cunostinte de hardware si networking;
    - CCNA reprezinta un avantaj;
    - Cunostinte de limba engleza( mediu spre avansat);
    - Cunostinte medii de franceza/germana/rusa ( reprezinta un avantaj);

    Responsabilitati

    1. Ofera asistenţă pentru echipa de vânzări
    - Specialistul în configurări este punctul de contact pentru departamenul de vânzări din cadrul organizaţiei Sales Operations al regiunii EMEA (Europa, Orientul Mijlociu si Africa) în ceea ce priveşte solicitările directe de configuraţii si oferte pentru produse şi servicii;
    - Procesează configuraţii şi oferte de pret pe baza solicitărilor de la reprezentanţii de vânzări şi se asigură că există specificaţii clare ale solicitării pentru a minimaliza refacerea lucrării;
    - Creează configurări de sisteme / soluţii tehnice pe baza specificaţiilor prevăzute în solicitare;
    - Asigură validitatea configurării prin verificarea tuturor aspectelor tehnice şi verifică disponibilitatea componentelor sistemului;
    - Furnizează o configuraţie validă din punct de vedere tehnic;
    - Asigură că preţurile aprobate sunt reflectate în cotaţia oficială a clientului;

    3200 RON NET / luna
    BUCURESTI, Ilfov,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (373)