Business Developer - Timisoara

Angajator: SMART ID DYNAMICS
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Management - Consultanta
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 19.11.2018

    Smart ID Dynamics are ca directie principala digitalizarea proceselor de automatizare industriala si dezvoltarea solutiilor de mobilitate enterprise, automatizarea operatiunilor logistice din cadrul depozitelor si magaziilor, trasabilitate, incident management, data collection, Industrial IOT, inventarierea mijloacelor fixe si a obiectelor de inventar si furnizarea de servicii profesionale cu valoare adaugata.

    Cerinte

    Experiența în vânzări obligatorie - minim 3 ani;
    Activ, perseverent, motivat, organizat, bun coleg, bine pregătit profesional;
    Absolvent studii superioare - facultate tehnica;
    Abilități de comunicare și negociere, aspect profesional;
    Se consideră avantaj experiența în vânzarea soluțiilor dedicate liniilor de producție automatizate, automatizare industrială;
    Limba engleză obligatorie;
    Posesor carnet de conducere categoria B.

    Responsabilitati

    Identificarea clienților potențiali;
    Gestionarea activității de promovare și vânzare a produselor și aplicațiilor din portofoliul companiei pentru zona asignată;
    Calificarea lead-urilor și prioritizarea clienților, în funcție de necesitatea acestora;
    Dezvoltarea relațiilor de afaceri între clienți si companie;
    Întocmirea de oferte tehnice și comerciale și urmărirea acestora;
    Vizite la clienți și păstrarea unei relații continue cu aceștia;
    Prezentări de produse și servicii;
    Derularea de contracte/ negocieri/ comenzi;
    Raportări lunare;
    Adunarea de informații despre piața automatizărilor, concurență, produse, oportunități etc.;
    Prospectarea continuă a pieței, în căutarea de noi clienți.

    Alte informatii

    OFERTA (bonusuri, beneficii):
    Salariu oferit: fix plus bonusuri raportate la vânzări;
    Telefon mobil;
    Laptop;
    Mașină in interes de serviciu;
    Cursuri profesionale;
    Abonament medical;
    Lucrul într-un colectiv tânăr și bine pregătit profesional, într-un mediu plăcut și propice dezvoltării personale.