Regional Sales Support Manager

Angajator: Ursus Breweries
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 14.11.2018

    Ursus Breweries este cel mai mare producător de bere din România. Mărcile din portofoliul Ursus Breweries sunt: URSUS, Timișoreana, Ciucaș, Grolsch, Peroni Nastro Azzurro, Redd’s, Stejar, Azuga, Pilsner Urquell și St Stefanus.

    Pentru mai multe informații despre Ursus Breweries și programele sale, vă rugăm să vizitați: www.ursus-breweries.ro și www.desprealcool.ro.

    Pentru mai multe detalii legate de cariera in Ursus Breweries vizitaţi site-ul nostru de recrutare www.ursusbreweriescariere.ro.

    Cerinte

    - Studii universitare;
    - Cunostinte solide in vanzari pe parte de bugetare, previzionare, raportare - minim 3 ani;
    - Cunostinte solide financiare in domeniul commercial;
    - Experienta in vanzari, trade marketing – in FMCG;
    - Cunostinte Microsoft obligatorii, SFAS , SAP& CRM reprezinta un avantaj;
    - Intelegere profunda de business si vanzari;
    - Personalitate puternica, dinamica, cu initiativa, bun organizator;
    - Abilitati de comunicare si influentare;
    - Cunostinte bune de limba engleza;
    - Permis categoría B;

    Responsabilitati

    - Dezvolta rapoarte relevante in linie cu cerintele jobului si aliniate cu nevoile clientilor interni;
    - Urmareste acuratetea si consistenta rapoartelor, in functie de cerintele clientilor interni;
    - Evalueaza vanzarile actuale versus obiective stabilite, monitorizeaza si evalueaza activitatile din piata;
    - Sprijina echipa comerciala si departamentele stategice in exercitiile de planificare strategica, bugetare si forecasting;
    - Urmareste executia bugetului (Profit Forecasts) – targete valorice si volumetrice, costuri fixe;
    - Dezvolta, coordoneaza si monitorizeaza asseturile din piata, conform procesului de trade assets;
    - Coordoneaza echipa de Administratori Sales, ca suport pentru departamentul Sales & Development Sud
    - Verifica si analizeaza toate informatiile pe care Regional Sales Administrators le raporteaza, asigurand acuratetea si eficacitatea datelor;
    - Monitorizeaza procesul plata a facturilor in SAP, la nivel regional;
    - Monitorizeaza alocarea costurilor de proiecte, discounturi si costuri fixe, la nivel regional;

    Nota de informare cu privire la prelucrarea datelor personale ale candidatilor >>